Rzeszów - Niedziela, 18.01.2026
Reklama

19 listopada budynek PUW w Rzeszowie i inne obiekty zaświecą się na czerwono

Dodano: 19.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W środę, 19 listopada 2015 r. - w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci - odbędzie się finał ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. W tym dniu kilka rzeszowskich obiektów zaświeci się na czerwono.

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy to coroczna, ogólnopolska akcja mobilizująca społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci oraz podejmowania działań na rzecz budowania bezpiecznego dzieciństwa. Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci.

19 listopada wiele budynków w całej Polsce będzie podświetlonych na czerwono, na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci.

Wg informacji zawartych na stronie kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy", w tym dniu w Rzeszowie, oprócz gmachu Urzędu Wojewódzkiego, na czerwono zaświecą również inne obiekty, w tym m.in. Szkoła podstawowa nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21, Zespół szkolno -przedszkolny nr 2 przy ul. Lwowskiej, Rzeszowski Dom Kultury przy ul. Staromiejskiej, budynki MOPS'u oraz Urzędu Miasta Rzeszowa czy siedziba Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Reklama

Budynki będą podświetlone od godz. 17.00.

- Każde czerwone światło to wyraźny sygnał, że bezpieczeństwo dzieci jest dla nas ważną wartością. To przypomnienie, że ich cierpienie nigdy nie może pozostać niezauważone. Uważność dorosłych bywa dla dziecka jedyną szansą na przerwanie przemocy. Wierzę, że przekazy kampanii i inicjatywy edukacyjne realizowane przez ostatnie sześć tygodni, realnie zmieniają świadomość społeczną i dostarczają potrzebnej wiedzy, jak reagować na przemoc, jak wychowywać dzieci bez przemocy, jak szukać pomocy w trudnych sytuacjach — mówi Monika Sajkowska, liderka i inicjatorka kampanii Dzieciństwo bez Przemocy.

Swoja solidarność z kampanią mogą również wyrazić osoby prywatne lub firmy, poprzez podświetlenie mieszkania, domu czy biura na czerwono i podzielenie się zdjęciem w mediach społecznościowych z hashtagiem #19listopada.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Walka o wolność artystyczną w Teatrze Maska trwa. Ratusz wydał oświadczenie

RZESZÓW. Pomiędzy Teatrem Maska oraz Ratuszem trwa konflikt o spektakl #chybanieja. 

Rzeszów

Środki z Ministerstwa na remont hali Podpromie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego wyznaczono do 2021 roku.

Rzeszów

Ostatnie dni rejestracji do konkursu "web.Master podkarpacki"

Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Rzeszów

XI Targi Pracy WorkExpo

RZESZÓW. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w G2A ARENA.

Rzeszów

Pijany kierowca tira z Rzeszowa stracił panowanie nad pojazdem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny.

Rzeszów

Kolejny krok do utworzenia Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Postępowanie na generalnego wykonawcę obiektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszone w tym kwartale.

Rzeszów

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy 7 linii autobusowych

RZESZÓW. Zmiany związane są z wydłużeniem czasu przejazdów. 

Rzeszów

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie odbędzie się 28 lutego o godz. 10:00 przy ul. Piłsudskiego 9.

Reklama