Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

23-latek groził śmiercią kierującej taxi na aplikację

Dodano: 07.05.2024 r.

fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie chciał zapłacić za kurs kobiecie kierującej pojazdem na aplikację. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia. Jak się później okazało, był pijany.

Sytuacja miała miejsce w ubiegły wtorek, około północy. 36-letnia kobieta pracująca jako kierowca przewożący osoby na aplikację, zgłosiła dyżurnemu rzeszowskiej policji, że jeden z klientów nie chciał zapłacić za kurs i przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia. Jak relacjonowała poszkodowana, otrzymała dyspozycję przewiezienia klienta z Rzeszowa do Krasnego.

Jak relacjonowała funkcjonariuszom, kiedy dojechali na miejsce okazało się, że jej pasażer nie ma przy sobie pieniędzy, aby opłacić przejazd. Miał je przynieść z domu. 36-latka oczekiwała na jego powrót. Po kilkunastu minutach, klient wrócił i przedmiotem przypominającym zaczął grozić kierującej pozbawieniem życia.  Po chwili mężczyzna oddalił się i wszedł do pobliskiego domu, a przestraszona kobieta odjechała z miejsca, powiadamiając o wszystkim dyżurnego policji.
Reklama
Policjanci pojechali do domu, w którym mieszkał agresywny 23-latek. Okazało się, że mężczyzna schował się przed nimi w szafie na strychu. Mundurowi znaleźli również przedmiot, którym mężczyzna straszył pokrzywdzoną. Jak się okazało, 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego był pijany, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Zgromadzeniem pełnego materiału w tej sprawie zajęli się dochodzeniowcy z komisariatu na Nowym Mieście. Już następnego dnia 23-latek usłyszał zarzut. Mężczyzna odpowie za kierowanie gróźb karalnych.  Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

13 firm i konsorcjów zainteresowanych budową Wisłokostrady

RZESZÓW. Większość ofert mieści się w kwocie, którą miasto zarezerwowało na to zadanie.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Kąkolówce. 23-letni kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Kąkolówce w powiecie rzeszowskim. 23-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery ochronne i dachował. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

W sobotę rajd rowerowy Tour de WSIiZ połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa. Po dotarciu na metę czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby.

Rzeszów

W weekend Harley On Tour. Ciężarówka z motocyklami jest już w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 13 i 14 maja, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2023.

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Reklama