Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

24 marca odbędzie się bieg charytatywny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” to hasło biegu charytatywnego organizowanego przez studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Bieg na dystansie 4 km odbędzie się w niedzielę 24 marca 2019 r. Cały dochód z akcji przeznaczony zostanie na pomoc dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Charytatywny bieg pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizuje trzech studentów WSPiA. Anastazja Wójcik, Kamila Czarnota i Filip Duda są członkami działającej w WSPiA Kliniki Przedsiębiorczości. Studiują na I roku „zarządzania // administracja”. Bieg organizują w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z praktyki”.

„ Organizując projekt społeczny przez platformę „Zwolnieni z Teorii” mamy szanse pomóc najbardziej potrzebującym. Dlatego wybraliśmy Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Myślę, że podopieczni tej fundacji najbardziej potrzebują naszego zainteresowania. Nasz projekt daje nam także możliwość zdobycia doświadczenia i międzynarodowych certyfikatów, które pomogą w znalezieniu lepszej pracy” – tłumaczy Filip Duda, student WSPiA.

Bieg charytatywny pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizowany jest po raz pierwszy. Jednak studenci mają nadzieje, że przerodzi się w imprezę cykliczną. Start i Meta biegu zaplanowana została w kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Tutaj także na uczestników biegu i ich rodziny będą czekać dodatkowe atrakcje przygotowane przez partnerów i sponsorów biegu. Dla dzieci przygotowany zostanie plac zabaw i animacje, rozgrzewkę przed biegiem poprowadzą trenerzy z klubu fitness CityFit.
Reklama
Trasa biegu charytatywnego na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci przebiegać będzie głównie przez rzeszowskie bulwary. Uczestnicy wystartują z kampusu WSPiA i pobiegną w stronę al. Rejtana. Dalej trasa biegu przebiegać będzie ul. Wierzbową do mostu Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo rowerowej. Stamtąd uczestnicy biegu wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA.

Na wszystkich uczestników biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” czekać będą specjalne koszulki biegowe, medale oraz dyplomy. Aby wziąć udział w biegu, należy zarejestrować się i wpłacić minimum 35 zł na konto Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Ze względu na to, że jest to pierwszy bieg organizowany przez studentów WSPiA, liczba uczestników jest ograniczona do 150 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat. Według harmonogramu bieg rozpocznie się o 12.20.

Po zakończeniu oraz uroczystym wręczeniu nagród, organizowany będzie darmowy piknik rodzinny, z takimi atrakcjami jak m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, suche baseny, big ballers , pokaz baniek mydlanych oraz zabawy z animatorami (dla dzieci). Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowane będą również zabawy sensoryczne oraz nauka pierwszej pomocy. Będzie możliwość wygrania wejściówek do Fly Parku oraz na tor gokartowy. W planach również pokaz drużyny footballu amerykańskiego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragedia na A4 w Bratkowicach. Zginął 35-letni mężczyzna

Policjanci wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku na A4 w Bratkowicach. 35-letni obywatel Białorusi została śmiertelnie potrącony przez kierowcę fiata.

Rzeszów

Dwa kursy linii nr 35 przyspieszone

RZESZÓW. Od najbliższej niedzieli 16 sierpnia drobnej korekcie ulegnie rozkład jazdy linii nr 35.

Rzeszów

Rzeszowskie pogotowie ma nową karetkę

RZESZÓW. Pracownicy WSPR w Rzeszowie otrzymali nowy ambulans. Kluczyki do karetki wręczyła dziś osobiście Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Rzeszów

Do Rzeszowa przyjedzie "wątrobus"

RZESZÓW. Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań poziomu stłuszczenia wątroby. 20 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie „wątrobus”.

Rzeszów

W Rzeszowie otwiera się salon legendarnych amerykańskich marek samochodowych

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles otwiera kolejny salon, tym razem samochodowy.

Rzeszów

Coraz więcej pasażerów na lotnisku w Jasionce

Zarząd lotniska w Jasionce podsumował miniony miesiąc, pierwszy od początku pandemii, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Obsłużono blisko 23 tysiące pasażerów.

Rzeszów

Trzeci peron i przejście podziemne na stacji Rzeszów Główny już prawie gotowe

RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Reklama