Rzeszów - Środa, 22.07.2026
Reklama

274 przejścia dla pieszych w Rzeszowie zyskają dodatkowe oświetlenie

Dodano: 17.07.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne, fot. RESinet.pl
Zdjęcie ilustracyjne, fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Na 274 przejściach dla pieszych w Rzeszowie pojawią się specjalne doświetlacze. Dodatkowe oświetlenie poprawi widoczność osób przechodzących przez jezdnię i znacząco zwiększy ich bezpieczeństwo. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy zadania.

— To kolejna inwestycja w bezpieczeństwo pieszych. Doświetlacze sprawią, że osoby przechodzące przez jezdnię będą znacznie lepiej widoczne dla kierowców, szczególnie po zmroku oraz podczas złej pogody — podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nowe oświetlenie obejmie przejścia zarówno w centrum miasta, m.in. przy ulicach Cieplińskiego, Pułaskiego, Sobieskiego, Jagiellońskiej i Hoffmanowej, jak i na osiedlach położonych dalej od śródmieścia, np.

  • na osiedlu Budziwój — 17 przejść (ul. Budziwojska, Jana Pawła II, Podleśna, Sportowców),
  • na osiedlu Staromieście — 22 przejścia (ul. Warszawska, Lubelska, Partyzantów, Nad Przyrwą),
  • na osiedlu Przybyszówka — 12 przejść (ul. Krakowska i Dębicka),
  • na osiedlu Załęże — 11 przejść (ul. Stączka, Potockiego, Rzecha, Załęska oraz Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego).

Łącznie doświetlacze zostaną zamontowane na 274 przejściach dla pieszych.

Otwarcie ofert zaplanowano na 12 sierpnia. Po podpisaniu umowy wybrany wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację zadania.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend 9 wypadków na drogach Rzeszowa i powiatu. 12 osób rannych, 1 nie żyje

RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Doszło do dziewięciu wypadków, w tym jednego śmiertelnego. Rannych zostało 12 osób.  

Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przejdzie kilkutysięczna procesja. Na trasie przemarszu mogą wystąpi utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW.  Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca Garnizonu Rzeszów zapraszają na majowe uroczystości patriotyczne, które odbędą się 2, 3 i 8 maja.

Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa zlokalizowanych w czterech rzeszowskich galeriach handlowych: Galerii Rzeszów, Nowy Świat, Plaza i Millenium Hall.

Rzeszów

Tragedia na torach w Trzcianie. 21-latek zginął na miejscu

TRZCIANA. 21-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Rzeszów

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. dr hab. n. med. Adam Reich został nowym rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Czteroletnia kadencję rozpocznie 1 września 2024 roku. Uroczyste przekazanie władzy nastąpi na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu nowej kadencji.

Rzeszów

Obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. W czwartek ciężarówka MPGK zaparkuje m.in. na ulicach: Budziwojskiej i Podleśnej, Mazurskiej i w rejonie ul. ks. J. Stączka.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

RZESZÓW. Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Rzeszowie prowadzą czynności identyfikacyjne zwłok nieznanej kobiety. Jej ciało znalazł przypadkowy przechodzień 11 kwietnia 2024 roku w zaroślach przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie.

Reklama