Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

Dodano: 19.08.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Dofinansowanie obejmie zakupy w zakresie kardiologii. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało 3 mln zł na doposażenie szpitala MSWiA w Rzeszowie. Umowę podpisała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Środki wpłyną na poprawę jakości świadczonych usług zdrowotnych w zakresie kardiologii.

„Realizowany w państwa szpitalu projekt zyskał wsparcie Ministerstwa Zdrowia w ramach wspierania szpitali o charakterze ponadregionalnym” – stwierdziła wiceminister zdrowia.

W ramach inwestycji szpital wzbogaci się o nowoczesny sprzęt. Zakupiony zostanie zestaw do krążenia pozaustrojowego, system elektro-anatomiczny, aparaty echokardiograficznego oraz moduł do rekonstrukcji anatomii jam serca.

„Na tego typu działania przeznaczyliśmy w skali kraju ponad miliard złotych, z czego na wsparcie oddziałów kardiologicznych przeznaczyliśmy ponda 246 mln zł. Świadczy to jak ważnym obszarem dla ministra zdrowia jest obszar kardiologii” – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.
Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto zmierza ku końcowi

RZESZÓW. Inwestycja polegająca m.in. na budowie drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto jest już bliska finalizacji. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec tego roku.

Rzeszów

Bezrobotni mogą otrzymać dotację na założenie firmy

RZESZÓW. PUP w Rzeszowie ogłosił kolejną edycję naboru wniosków ws. dofinansowań na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Można otrzymać nawet 20 tys. zł wsparcia.

Rzeszów

Różowa sobota w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje dla kobiet

​RZESZÓW. W sobotę 23 października w KSW nr 1 w Rzeszowie wszystkie chętne kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań piersi w ramach tzw. różowego października.

Rzeszów

Powstaną kolejne przejścia dla pieszych w powiecie rzeszowskim

W przyszłym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie wykona kolejnych pięć przejść dla pieszych w czterech miejscowościach powiatu. Pieniądze na ten cel udało się pozyskać w naborze uzupełniającym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Rzeszów

Znamy listę zadań do realizacji w ramach RBO na 2022 r.

RZESZÓW. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Środki o łącznej wartości 8,2 mln w ramach trzech kategorii otrzyma 37 inicjatyw. Na projekty padło rekordowo dużo głosów.

Rzeszów

Zdemontowano inteligentną wiatę przystankową przy ul. Lisa Kuli. Powróci za kilka dni

RZESZÓW. Wiata będzie prezentowana podczas targów Smart City Expo. Zastąpi ją tymczasowy przystanek.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski wyróżniony w konkursie Lodołamacze 2021

RZESZÓW. Podczas XVI edycji konkursu Lodołamacze 2021 Uniwersytet Rzeszowski został dwukrotnie nagrodzony. Laureaci konkursu to pracodawcy przełamujący stereotypy i uprzedzenia wobec osób z niepełnosprawnościami.

Reklama