Rzeszów - Piątek, 13.03.2026
Reklama

32-latek z Rzeszowa aresztowany za pobicie i znieważenie sąsiada Ukraińca

Dodano: 20.01.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał decyzję o tymczasowym areszcie na okres dwóch miesięcy 32-letniego mieszkańca Rzeszowa. Mężczyzna pobił i znieważył swojego sąsiada i groził mu pozbawieniem życia. Jak przekazała rzeszowska policja „do popełnionych czynów doszło na tle narodowościowym”.

Na dwa miesiące do aresztu tymczasowego trafił 32-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna zaatakował, pobił i znieważył swojego sąsiada. Groził mu też pozbawieniem życia. Do popełnionych czynów doszło na tle narodowościowym. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 9 stycznia w jednej z szeregówek na osiedlu Zalesie. Mieszkający tam wraz z rodziną mężczyzna pochodzenia Ukraińskiego, zauważył przewrócony na klatce schodowej regał. Podczas zbierania porozrzucanych przedmiotów, z mieszkania wyszedł jego sąsiad i zaczął go obrażać słownie, a następnie bez powodu zaatakował pokrzywdzonego i trzykrotnie uderzył go w głowę, rozcinając mu m.in. skórę głowy. Napastnik groził również ofierze pozbawieniem życia.

Reklama

Po ataku, agresywny mężczyzna wrócił do swojego mieszkania, a poszkodowany zgłosił sprawę na Policję, a sam udał się po pomoc medyczna do ambulatorium.

Policjanci zatrzymali agresywnego 32-latka. Zebrane w sprawie dowody umożliwiły przedstawienie podejrzewanemu zarzutu, dotyczącego „dyskryminacji z powodu przynależności narodowej, groźby karalnej oraz naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, przy czym działanie to było publiczne z jawnym lekceważeniem prawa i bezpieczeństwa publicznego w warunkach o charakterze chuligańskim”.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował 2-miesięczny areszt wobec 32-latka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Amerykańscy wolontariusze przyjechali do Rzeszowa

RZESZÓW. Już 15 lipca 2019 roku w Rzeszowie wystartuje XXIX Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”. 

Rzeszów

Czołowe zderzenie w Medyni Głogowskiej. Nie żyje 54-latek

MEDYNIA GŁOGOWSKA. Do szpitala trafiła cztery osoby jadące peugeotem.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej pracują nad bezzałogowymi samolotami

RZESZÓW. Prace prowadzone są na zlecenie Europejskiej Agencji Obrony.

Rzeszów

Okradała dom, w którym pracowała jako opiekunka. Wpadła przez kamerę

GŁOGÓW MŁP. Od kiedy rozpoczęła pracę, z domu zginęło ponad 30 tys. złotych.

Rzeszów

Przy ul. Kwiatkowskiego powstają Tarasy Nad Zalewem. Deweloper wykupił teren z warunkami zabudowy

RZESZÓW. Deweloper wykupił teren wraz z pozwoleniem na budowę od mieleckiej firmy.

Rzeszów

Ceny za wodę i ścieki wzrosną? Ratusz bije na alarm, PGE uspokaja

RZESZÓW. Szykuje się podwyżka cen energii elektrycznej w Rzeszowie za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Lubelskiej. Życie stracił 73-latek

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj po godz. 21, w Rzeszowie na ul. Lubelskiej.

Reklama