Rzeszów - Poniedziałek, 16.02.2026
Reklama

350 czytników Amazon Kindle dla uczniów z Rzeszowa

Dodano: 18.11.2022 r.

fot. Adam Lampart / UM Rzeszów
fot. Adam Lampart / UM Rzeszów
RZESZÓW. Do pięciu rzeszowskich szkół trafiło 350 czytników e-booków od amerykańskiej firmy Amazon. Będą służyły polskim i ukraińskim uczniom, którzy mają utrudniony dostęp do podręczników czy lektur szkolnych.

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa wskazał amerykańskiej firmie pięć szkół, w których czytniki będą najbardziej przydatne, z uwagi na znajdujące się tam oddziały przygotowawcze i dużą liczbę ukraińskich uczniów. Urządzenia Amazona będą dostępne w czytelniach i bibliotekach: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie.

- Szkoły będą testować urządzenia, głównie pod kątem ich przydatności w procesie edukacji. Jestem przekonany, że ułatwią dostęp do podręczników, ale również lektur szkolnych, dzięki takim serwisom jak Wolne Lektury. Zakładam także, że to świetny sposób, by zachęcić młodych ludzi do czytania - wyjaśnia Zbigniew Bury, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa. Dodaje, że wyniki testów, a głównie to, jak przebiega praca z przekazanymi urządzeniami, będą na bieżąco przekazywane Amazonowi.
Reklama
Dziś odbyło się oficjalne przekazanie czytników przez prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka oraz wiceprezydent Rzeszowa Krystynę Stachowską.

- To kolejny, bardzo duży krok w stronę unowocześnienia rzeszowskiego systemu edukacji. Bardzo się cieszę, że amerykański gigant zauważył Rzeszów i postanowił wesprzeć nas w dążeniu do tego, aby wyrównać w jakiś sposób szanse uczniów. Nie zmarnujemy tej okazji - zapewnia prezydent Fijołek.

Czytniki będą mogli wypożyczyć wszyscy chętni uczniowie. Większość z urządzeń jest już na miejscu, po ich skonfigurowaniu oraz zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania, będą dostępne dla dzieci i młodzieży.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego ma powstać przy ul. Dołowej. Zamek na cele kultury

RZESZÓW. W ciągu trzech lat przy ul. Dołowej ma powstać nowy gmach Sądu Okręgowego. Obecna siedziba sądu, czyli Zamek Lubomirskich, zostanie przeznaczona na cele kultury.

Rzeszów

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy odnowie parku na rzeszowskim osiedlu Zalesie dobiegają końca. - Inwestycja jest już praktycznie na finiszu, w marcu odbędzie się odbiór prac – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Ruszają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami rzeszowskich osiedli

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek rozpoczyna cykl spotkań obywatelskich pod hasłem „RzeszówToMY”. Pierwsze odbędzie się z mieszkańcami osiedli: Miłocin, Miłocin Św. Huberta i Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Trwa rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 5,5 mln zł ma być gotowa w sierpniu br. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Nocne poszukiwania 34-latka z powiatu rzeszowskiego zakończone sukcesem

RZESZÓW. 30 policjantów oraz pies służbowy brało udział w całonocnych poszukiwaniach 34-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna w sobotę wieczorem zgubił się w lesie i nie potrafił odnaleźć drogi do domu. 

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Rusza rekrutacja na semestr letni w Rzeszowie

RZESZÓW. Nabór potrwa do 27 lutego. Wszystkie zajęcia odbywają się stacjonarnie i są bezpłatne.

Reklama