Rzeszów - Sobota, 05.07.2025
Reklama

350 czytników Amazon Kindle dla uczniów z Rzeszowa

Dodano:

fot. Adam Lampart / UM Rzeszów
fot. Adam Lampart / UM Rzeszów
RZESZÓW. Do pięciu rzeszowskich szkół trafiło 350 czytników e-booków od amerykańskiej firmy Amazon. Będą służyły polskim i ukraińskim uczniom, którzy mają utrudniony dostęp do podręczników czy lektur szkolnych.

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa wskazał amerykańskiej firmie pięć szkół, w których czytniki będą najbardziej przydatne, z uwagi na znajdujące się tam oddziały przygotowawcze i dużą liczbę ukraińskich uczniów. Urządzenia Amazona będą dostępne w czytelniach i bibliotekach: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie.

- Szkoły będą testować urządzenia, głównie pod kątem ich przydatności w procesie edukacji. Jestem przekonany, że ułatwią dostęp do podręczników, ale również lektur szkolnych, dzięki takim serwisom jak Wolne Lektury. Zakładam także, że to świetny sposób, by zachęcić młodych ludzi do czytania - wyjaśnia Zbigniew Bury, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa. Dodaje, że wyniki testów, a głównie to, jak przebiega praca z przekazanymi urządzeniami, będą na bieżąco przekazywane Amazonowi.
Reklama
Dziś odbyło się oficjalne przekazanie czytników przez prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka oraz wiceprezydent Rzeszowa Krystynę Stachowską.

- To kolejny, bardzo duży krok w stronę unowocześnienia rzeszowskiego systemu edukacji. Bardzo się cieszę, że amerykański gigant zauważył Rzeszów i postanowił wesprzeć nas w dążeniu do tego, aby wyrównać w jakiś sposób szanse uczniów. Nie zmarnujemy tej okazji - zapewnia prezydent Fijołek.

Czytniki będą mogli wypożyczyć wszyscy chętni uczniowie. Większość z urządzeń jest już na miejscu, po ich skonfigurowaniu oraz zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania, będą dostępne dla dzieci i młodzieży.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy Żwirowni powstanie osiedle z plażą, promenadą i mini portem. Ruszyła sprzedaż mieszkań

RZESZÓW. Plaża, molo, strefa spacerowa, wybieg dla psów i mini port – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla „Panorama Kwiatkowskiego”. 112 mieszkań jest już w sprzedaży.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Reklama