Rzeszów - Niedziela, 14.06.2026
Reklama

410 tys. zł na odnowę rzeszowskich zabytków

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

Zabytkowa kamienica przy ul. Piłsudskiego - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Zabytkowa kamienica przy ul. Piłsudskiego - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto Rzeszów przeznaczy 410 tys. zł na wsparcie prac konserwatorskich i remontowych przy zabytkach wpisanych do rejestru. Nabór wniosków potrwa od 1 do 28 lutego 2026 roku.

Dotacje mają charakter uzupełniający i mogą zostać wykorzystane m.in. na przygotowanie dokumentacji, prace zabezpieczające, konserwację elementów architektonicznych, renowację elewacji, dachów czy stolarki okiennej, a także na instalacje chroniące obiekty przed wilgocią, pożarem czy włamaniem.

Wsparcie obejmuje zarówno etap planowania inwestycji, jak i same roboty budowlane oraz konserwatorskie. Celem programu jest ochrona zabytków ważnych dla historycznego charakteru i wizerunku miasta.

O dotacje mogą ubiegać się osoby fizyczne oraz podmioty posiadające tytuł prawny do zabytku. Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa oraz w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków i Rewitalizacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

InternetBeta 2020 online i bezpłatnie

RZESZÓW. W związku z obecną sytuacją, tegoroczna edycja konferencji InternetBeta odbędzie się w całości online, a udział w konferencji jest bezpłatny.

Rzeszów

Od 1 października większa strefa płatnego parkowania. Ruszyła sprzedaż abonamentów

RZESZÓW. Od 1 października w Rzeszowie zacznie funkcjonować szersza strefa płatnego parkowania, powiększona o osiedla 1000-lecia oraz Grota-Roweckiego.

Rzeszów

Startuje 3-dniowy festiwal piwa na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W dniach 11 - 13 września 2020 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się wyjątkowy festiwal piw rzemieślniczych.

Rzeszów

Kradł buty i kosmetyki w jednej z galerii handlowych. Usłyszał 5 zarzutów

RZESZÓW. 27-letni mieszkaniec Rzeszowa podejrzany o kradzieże w sklepach na terenie jednej z rzeszowskich galerii handlowych został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ORLEN Wyścig Narodów już w ten weekend w Rzeszowie. Będą duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. 16 drużyn pojawi się na starcie zawodów ORLEN Wyścig Narodów, które rozegrane zostaną na ulicach Rzeszowa w najbliższą sobotę i niedzielę. W związku z wyścigiem będą zamykane niektóre ulice.

Rzeszów

Rośnie liczba pasażerów na lotnisku w Jasionce. Wracają loty do Monachium

JASIONKA. W sierpniu br. podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 33 tysiące pasażerów -  to o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu. Od października powrócą bezpośrednie loty z Rzeszowa do Monachium.

Rzeszów

W siedzibie PGE Obrót i PGE Dystrybucja w Rzeszowie powstał skwer "Solidarności"

RZESZÓW. Na dziedzińcu siedziby oddziału PGE Dystrybucja i centrali PGE Obrót odsłonięty został obelisk z tablicą upamiętniającą 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” oraz 100 –lecie urodzin św. Jana Pawła II. 

Rzeszów

Włamywał się do piwnic przy ul. Langiewicza. 28-latek usłyszał trzy zarzuty

RZESZÓW. 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, podejrzany o włamania do piwnic został zatrzymany przez policję. Mężczyzna kradł elektronarzędzia, które następnie sprzedawał. Usłyszał trzy zarzuty.

Reklama