Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W piątek, 5 maja przez centrum Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami pod hasłem „Moje serce bije tak samo jak Twoje”. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Rzeszowie obędzie się marsz pod hasłem „Moje serce bije tak samo jak Twoje” z udziałem organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w pochodzie organizatorzy zapraszają także mieszkańców miasta, którym troska o osoby z niepełnosprawnościami i poszanowanie ich godności nie są obojętne.
Reklama
Celem marszu będzie poszerzenie świadomości dotyczącej godności osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz stworzenie wspólnego obrazu, na który złożą się m.in. odciski palców na płótnie wszystkich uczestników wydarzenia. 

Marsz rozpocznie się o godz. 10:30 na Alei Pod Kasztanami. Stąd uczestniczy przejdą do Rynku, gdzie wykonają pamiątkowe zdjęcie i około godz. 11:00 namalują wspólnie obraz. Impreza zakończy się ok. godz. 11.30.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Pokój dla Żaka". Rusza coroczna akcja Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej oferuje pomoc w znalezieniu zakwaterowania dla studentów.

Rzeszów

Trwają remonty na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. „Prowadzone przez nas remonty zagwarantują ciągłość i bezpieczeństwo produkcji oraz dostaw energii i ciepła dla Rzeszowa.”

Rzeszów

Okradli drogerię na ponad 2000 zł

RZESZÓW. Dwóch 20-latków okradło drogerię przy ul. Piłsudskiego. Dodatkowo podczas interwencji, jeden z nich znieważył policjantów, a w jego mieszkaniu ujawniono niewielką ilość narkotyków. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Rzeszów

"Nowa" Podziemna Trasa Turystyczna od grudnia

RZESZÓW. Remont Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie rozpoczął się w styczniu. W piwnicach znajdą się  multimedialne ekspozycje z efektami specjalnymi, które będą m.in. opowiadać historie.

Rzeszów

Montaż nowych parkomatów w sierpniu

RZESZÓW. Już w sierpniu rozpocznie się montaż parkometrów na osiedlach, które zostały dodane do Strefy Płatnego Parkowania.

Rzeszów

Komisja ds. wycinki drzew w Rzeszowie?

RZESZÓW. O powołaniu nowej komisji mówił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta. Pomysł znalazł zwolenników.

Rzeszów

Główny budynek UR zmieni oblicze

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie przebudowy budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego. Władze uczelni zapowiadają dobudowę kolejnej kondygnacji, przebudowę auli oraz nową salę senatu

Rzeszów

Wraca funkcja "ciepłego guzika" w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu.

Reklama