Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

Dodano: 27.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, w piątek doszło do trzech wypadków, w sobotę do kolejnych trzech. Niedziela upłynęła spokojnie, funkcjonariusze nie odnotowali żadnego poważnego zdarzenia drogowego. W ciągu trzech dni wpłynęło 45 zgłoszeń dotyczących kolizji drogowych.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek po godz. 10.30 na al. Sikorskiego w Rzeszowie. 41-letni kierowca dostawczaka doprowadził do zderzenia sześciu samochodów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Po godz. 19:00 na tej samej ulicy zderzyły się cztery pojazdy. Z ustaleń policji wynika, że 19-letni kierowca seata jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Tyczyna, najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył toyoty. Toyota siłą odrzutu uderzyła w citroena, a ten w forda. W zdarzeniu ranne zostały dwie osoby: 44-letni kierujący toyotą oraz jego 29-letni pasażer. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Kilkadziesiąt minut później, przed godz. 20.30 doszło do wypadku Niechobrzu. 58-letni kierowca samochodu marki kia, jadąc w kierunku Przedmieścia Czudeckiego, na łuku stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni do przydrożnego lasu. 61-letnia pasażerka auta została ranna i przetransportowana karetką pogotowia do szpitala.

Reklama

W sobotę, tuż po północy w Budach Głogowskich kierujący skodą, na ul. Cegielnianej, na prostym odcinku jezdni zjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia, na fotelu pasażera ujawnili 28-latka, który zaprzeczał, że to on kierował, tylko nieznana mu osoba. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Ustalili, że był pijany, miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny sobotni wypadek miał miejsce około godz. 12:00 na al. Armii Krajowej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29-letnia kierująca audi, jadąc w kierunku ul. Lwowskiej, najprawdopodobniej najechała na tył jadącego przed nią opla. W wyniku zdarzenia 58-letnia kierująca oplem wymagała pomocy medycznej i trafiła do szpitala.

Z kolei po godz. 13:00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Malawie. 25-letni kierowca opla, jadąc w kierunku Woli Rafałowskiej, wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie o ruchu kierowanym i zderzył się z ciężarową scanią z naczepą. Młody kierowca opla z obrażeniami trafił do szpitala.

Kilkadziesiąt minut później doszło do wypadku w Stobiernej. 41-letnia kobieta jadąc samochodem marki bmw w kierunku Sokołowa Małopolskiego, nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzyła w skodę octavia, która była w trakcie hamowania przed pojazdami stojącymi na jezdni. W wyniku uderzenia skoda siłą odrzutu została przemieszczona na hyundaia. W zdarzeniu ucierpiał 26-letni kierujący skodą. Poszkodowany karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czasowe utrudnienia na rzeszowskim łączniku autostrady A4

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią w dniach 6 i 8 maja br. Powodem jest planowane układanie warstwy ścieralnej.

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Rzeszów

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Reklama