Rzeszów - Niedziela, 21.09.2025
Reklama

7 kwietnia startuje 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. To pierwsza z trzech imprez cyklu

Dodano: 27.03.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 12. PKO Półmaraton Rzeszowski jest pierwszą z trzech imprez z cyklu PKO Rzeszów Biega. Pierwsze zawody rozpoczną się w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 10:00. W trakcie akcji trwać będzie akcja charytatywna „biegnę dla Artura”.

Trasa półmaratonu będzie prowadziła przez centrum Rzeszowa. Uczestnicy przebiegną m.in. ul. Hetmańską, Aleją J. Piłsudskiego i pokonają dwa mosty – Lwowski oraz Zamkowy. Start i meta znajdować się będą w Centrum Handlowym Millenium Hall.

„Biegi w Rzeszowie na stałe wpisały się już w kalendarz biegowy PKO Banku Polskiego. Zeszłoroczny PKO Półmaraton Rzeszowski cieszył się dużym powodzeniem i jestem pewien, że w tym roku będzie podobnie. Zachęcam nie tylko do udziału w biegu, ale również do kibicowania wszystkim zawodnikom” – mówi Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego.

W ubiegłorocznym PKO Półmaratonie Rzeszowskim został pobity rekord – w biegu udział wzięło ok. 1500 osób. Dwa pierwsze miejsca na podium zajęli Kenijczycy – Bernard Muinde Matheka osiągając czas 1:06:29 oraz Abel Kibet Rop z wynikiem 1:08:06. Trzeci był Polak – Paweł Ochal, który pokonał dystans w czasie 1:08:38.

Dodatkowe atrakcje

W trakcie imprezy będzie można spotkać Ambasadorów programu biegowego „PKO Biegajmy Razem” Karolinę Gorczycę oraz Pawła Januszewskiego. Na Rynku koło Studni powstanie strefa kibicowania, gdzie publiczność będzie mogła dopingować zawodników wraz z zespołem bębniarskim i zagrzewającym do biegania Krzysztofem Łoniewskim, dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia i współprowadzącym audycję Biegam, bo lubię.
Reklama
Na dziedzińcu C.H. Millenium Hall w okolicach mety będzie także strefa pierwszej pomocy, gdzie wykwalifikowani ratownicy pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci będą mogły poznać duże maskotki Banku – Żyrafę i Pancernika.

„biegnę dla Artura”

Podczas 12. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego zawodnicy będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej na rzecz 13-letniego Artura. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Artura” i dotrzeć z nią do mety.

Chłopiec cierpi na rzadką chorobę – Zespół Arnolda Chiariego, który wywołując silne bóle głowy, omdlenia, problemy ze wzrokiem i słuchem, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Choroba postępuje i niezbędna jest specjalistyczna operacja, na którą zbierane są środki.

Artur jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą". Do akcji charytatywnej mogą dołączyć wszyscy biegacze. Kartki akcji „biegnę dla Artura” będzie można odbierać w biurze zawodów w godzinach jego pracy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni 36-latek rzucił się pod pociąg

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 9.30 w Rzeszowie w rejonie ul. Warszawskiej, przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Rzeszów

OSP Rzeszów-Budziwój będzie miało nowy budynek

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść ok. 500 m2.

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe przeciwko wycince drzew. Jest petycja

RZESZÓW. W petycji przeciwko wycince mowa o wycince 25 drzew i 15 krzewów.

Reklama