Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

7 sygnalizacji świetlnych na ul. Rejtana od czerwca

Dodano: 13.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Do końca maja potrwa montaż dodatkowej sygnalizacji świetlnej na ul. Rejtana. Mają chronić pieszych przez wypadkami. Czy jednak jest to jedyna opcja jaką dysponowało miasto?

Nie licząc skrzyżowania ul. Rejtana z ul. Lwowską oraz al. Armii Krajowej i Powstańców Warszawy, na ok. 2,2 km odcinku ulicy funkcjonować będzie siedem sygnalizacji świetlnych.

Do czterech (włącznie ze skrzyżowaniem z al. Kopisto i Niepodległości) w od strony osiedla Nowe Miasta kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić, kolejne choć mają służyć bezpieczeństwu pieszych, mogą wzbudzić frustracje kierowców.

Chodzi o trzy dodatkowe sygnalizację: al. Rejtana/ ul. Pigonia, al. Rejtana / ul. Wierzbowa oraz skrzyżowaniu al. Rejtana z ul. Kustronia, które notabene jest już gotowe, a montaż dwóch wcześniejszych ma zostać zakończony w maju. Jeden z radny Prawa i Sprawiedliwości zwraca uwagę, że poza montażem sygnalizacji świetlnych istnieją inne rozwiązania kwestii bezpieczeństwa pieszych.
Reklama
„Zawsze trzeba myśleć o tym, żeby było bezpiecznie, ale należy pamiętać, że są sprawdzone metody w innych miastach, typu przejścia nadziemne lub przejścia podziemne, gdzie my [Prawo i Sprawiedliwość – przyp. red.] mówiliśmy już od dłuższego czasu, żeby rozważyć takie rozwiązania, które nią tamując ruchu samochodowego, jednocześnie dają możliwość pieszym bezpiecznego poruszania” – wyjaśnia Waldemar Szumny, radny PiS, wiceprzewodniczący Rady Rzeszowa.  

Warto dodać, że miasto planuje również budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Michała Archanioła. Koszt montażu wszystkich czterech sygnalizatorów świetlnych wynosi 2,5 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

VII Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Świąteczne produkty, rodzinne warsztaty i występy artystyczne

RZESZÓW. W Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę. niedzielę. Uczestnicy będą mogli zakupić świąteczne wyroby rękodzielnicze i produkty spożywcze od obecnych wystawców, jak również wziąć udział w rodzinnych warsztatach oraz obejrzeć występy artystyczne.

Rzeszów

Rzeszowscy "komandosi" w szpitalu przy Lwowskiej. Obdarowali dzieci prezentami

RZESZÓW. W niecodziennej akcji wzięli udział rzeszowscy kontrterroryści. Zjeżdżali na linach z dachu Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, żeby przekazać dzieciom mikołajkowe prezenty. Pomagał im w tym robot pirotechniczny.  

Rzeszów

W przyszłym roku polecimy z Rzeszowa do Hiszpani

RZESZÓW/JASIONKA. Od 3 kwietnia 2024 roku Ryanair uruchamia loty z Jasionki do hiszpańskiego miasta Alicante. Trasę będą obsługiwały Boeingi 737-800.

Rzeszów

Dwa nowe lodowiska w Rzeszowie. Będą zadaszone i oświetlone

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstają dwa nowe, kryte lodowiska. Większe budowane jest już w miejscu starej ślizgawki, przy ul. Wyspiańskiego. Kolejne stanie nad zalewem na Wisłoku.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury. Ruszają zapisy na zimowe półkolonie

RZESZÓW. W środę, 6 grudnia startują zapisy na zimowe półkolonie dla dzieci, które odbędą się w dwunastu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury na terenie całego miasta. Liczba miejsc ograniczona.

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko na rynku już otwarte [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Rzeszowski rynek zyskał prawidziwie świąteczny klimat. Wczoraj odbyło się otwarcie Światecznego Miasteczka. Najważniejszym elementem wydarzenia było uroczyste włączenie iluminacji świetlnych i światełek na choince. Zobaczcie zdjęcia.

Rzeszów

Kolejne inwestycje PKP PLK między Rzeszowem a Medyką

RZESZÓW. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla planowanego przedsięwzięcia na trasie Rzeszów – Medyka. Inwestycja ma podnieść standard podróży koleją na Podkarpaciu.

Rzeszów

Nowi najemcy w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Centrum Handlowe Plaza pozyskało trzech nowych najemców: nowoczesny, bezobsługowy salon gier i zabawy, nowy salon prasowy oraz biuro podróży jednego z liderów w branży turystycznej. Końcówka roku w Plazie, to również...

Reklama