Rzeszów - Poniedziałek, 02.06.2025
Reklama

7 sygnalizacji świetlnych na ul. Rejtana od czerwca

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Do końca maja potrwa montaż dodatkowej sygnalizacji świetlnej na ul. Rejtana. Mają chronić pieszych przez wypadkami. Czy jednak jest to jedyna opcja jaką dysponowało miasto?

Nie licząc skrzyżowania ul. Rejtana z ul. Lwowską oraz al. Armii Krajowej i Powstańców Warszawy, na ok. 2,2 km odcinku ulicy funkcjonować będzie siedem sygnalizacji świetlnych.

Do czterech (włącznie ze skrzyżowaniem z al. Kopisto i Niepodległości) w od strony osiedla Nowe Miasta kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić, kolejne choć mają służyć bezpieczeństwu pieszych, mogą wzbudzić frustracje kierowców.

Chodzi o trzy dodatkowe sygnalizację: al. Rejtana/ ul. Pigonia, al. Rejtana / ul. Wierzbowa oraz skrzyżowaniu al. Rejtana z ul. Kustronia, które notabene jest już gotowe, a montaż dwóch wcześniejszych ma zostać zakończony w maju. Jeden z radny Prawa i Sprawiedliwości zwraca uwagę, że poza montażem sygnalizacji świetlnych istnieją inne rozwiązania kwestii bezpieczeństwa pieszych.
Reklama
„Zawsze trzeba myśleć o tym, żeby było bezpiecznie, ale należy pamiętać, że są sprawdzone metody w innych miastach, typu przejścia nadziemne lub przejścia podziemne, gdzie my [Prawo i Sprawiedliwość – przyp. red.] mówiliśmy już od dłuższego czasu, żeby rozważyć takie rozwiązania, które nią tamując ruchu samochodowego, jednocześnie dają możliwość pieszym bezpiecznego poruszania” – wyjaśnia Waldemar Szumny, radny PiS, wiceprzewodniczący Rady Rzeszowa.  

Warto dodać, że miasto planuje również budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Michała Archanioła. Koszt montażu wszystkich czterech sygnalizatorów świetlnych wynosi 2,5 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zdemontowano inteligentną wiatę przystankową przy ul. Lisa Kuli. Powróci za kilka dni

RZESZÓW. Wiata będzie prezentowana podczas targów Smart City Expo. Zastąpi ją tymczasowy przystanek.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski wyróżniony w konkursie Lodołamacze 2021

RZESZÓW. Podczas XVI edycji konkursu Lodołamacze 2021 Uniwersytet Rzeszowski został dwukrotnie nagrodzony. Laureaci konkursu to pracodawcy przełamujący stereotypy i uprzedzenia wobec osób z niepełnosprawnościami.

Rzeszów

Rusza kolejna edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach VIII edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”.

Rzeszów

Rzeszów ma już trzecią kładkę rowerową

RZESZÓW. ​Dobre wieści dla rzeszowskich rowerzystów. Od dzisiaj mogą już oni korzystać z nowej rowerowej kładki, która powstała przy moście Narutowicza.

Rzeszów

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

Rzeszów

Oto koncepcja nowego dworca PKS w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt przygotowała pracownia MWM Architekci.

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Reklama