Rzeszów - Poniedziałek, 30.06.2025
Reklama

8 kierunków letnich Ryanair z lotniska w Jasionce, w tym nowa trasa do Alicante

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. Ryanair ogłosił rozkład lotów z podrzeszowskiego lotniska na sezon letni 2024. Wśród ośmiu destynacji, jest nowy kierunek – to słoneczne Alicante we wschodniej Hiszpanii. Nie zabrakło również popularnych tras takich jak Dublin, Manchester czy Londyn.

„Jako rzeszowska linia lotnicza nr 1 Ryanair ma przyjemność ogłosić niezwykle bogaty rozkład lotów z nową trasą do słonecznego Alicante. Obserwujemy stały wzrost zainteresowania naszymi trasami do i z Jasionki, co doprowadziło nas do zwiększenia naszej oferty do łącznie ośmiu tras, w tym do oferty takich słonecznych kierunków jak Alicante czy Zadar, albo idealnych miejsc na city break, jak Dublin, Manchester czy Londy”  - informuje Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair:

Irlandzki przewoźnik lata z podrzeszowskiego lotniska od października 2005 roku. Do tej pory obsłużył prawie 5,5 mln pasażerów. Nowe połączenie hiszpańskim miastem będzie realizowane od 3 kwietnia.

Loty do Alicante będą obsługiwały Boeingi 737-800. Samoloty będą latać dwa razy w tygodniu:

- w środy wylot z Hiszpanii o godz. 6.00, lądowanie w Jasionce o 9.20. Po 25-minutowym oczekiwaniu samolot poleci znów do Alicante, gdzie ma się znaleźć o 13.10.
- w soboty wylot z Hiszpani o godz. 6.05, lądowanie w Jasionce o 9.25. W drogę powrotną samolot ruszy 25 minut później, by na lotnisku Alicante-Elche wylądować o 13.15.
Reklama
Łącznie w sezonie letnim 2024 irlandzki przewoźnik obsłuży 8 tras: Alicante (Hiszpania), Zadar (Chorwacja), Dublin (Irlandia), Londyn Stansted i Luton, Manchester, East Midlands, Bristol (Wielka Brytania).

- Ryanair jest od lat wiodącym i sprawdzonym przewoźnikiem dla naszego portu i stanowi obecnie jedną trzecią całego ruchu pasażerskiego. To prawie 340 tys. pasażerów obsłużonych w 2023 r. wśród rekordowego miliona i wierzymy, że ta liczba będzie rosła wraz z ofertą irlandzkiego przewoźnika. Cieszymy się z nowej trasy do Alicante, kontynuacji sezonowej trasy do Zadaru oraz utrzymania pozostałych kierunków, które pokazują wciąż znakomite obłożenia – mówi Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Z kolei Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, wskazuje na chęć rozszerzenia współpracy z irlandzkim przewoźnikiem. „Mamy wspólne ambicje na więcej kierunków oraz częstotliwości lotów. Jesteśmy gotowi na utworzenie bazy Ryanair w Jasionce, która byłaby dla lotniska ogromną szansą na dynamiczny rozwój, a dla mieszkańców Podkarpacia i okolic możliwością skorzystania ze znacznie bogatszej oferty tras regularnych i wakacyjnych” - podkreśla Adam Hamryszczak. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Rzeszów

Na ul. Krzyżanowskiego powstaje dwukierunkowy przejazd rowerowy

RZESZÓW. Budowa przejazdu potrwa do końca lipca.

Reklama