Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

8 osób zatruło się czadem, wśród nich 4-letnie dziecko

Dodano: 04.01.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. 8 osób trafiło do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Do groźnych zdarzeń doszło w czwartek, 3 grudnia w Stalowej Woli i w Rzeszowie.
 
Wczoraj po godz. 18:00 w jednym z domów jednorodzinnych w Rzeszowie czadem zatruły się 4 osoby, w tym 4-letnie dziecko. Jak ustalili policjanci, 28-letnia kobieta straciłą przytomnośc przebywając w łazience. Domownicy wynieśli ją z łazienki i wezwali służby. Otworzyli również okna, aby przewietrzyć dom. 

Interweniujący na miejscu strażacy dokonali pomiarów poziomu tlenku węgla w całym domu. Okazało się, że dopuszczalny poziom został przekroczony.  Ratownicy medyczni zadecydowali, że pozostałe osoby znajdujące się w domu również muszą trafić do szpitala. Po przebadaniu okazało się, że żadnej z osób nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak decyzją lekarza 28-latka pozostała w szpitalu na obserwacji. 
Reklama
Najprawdopodobniej, źródłem toksycznego czadu był piecyk gazowy, służący do podgrzewania wody w łazience.

Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło w nocy w pierogarni przy ul. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Cztery pracownice lokalu zostały zabrane do szpitala, kiedy okazało się, że w piwnicy, gdzie znajdował się piec służący do ogrzewania budynku, wykryto ponad 900 ppm toksycznego czadu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbadają poziom hałasu w Rzeszowie. Powstanie nowa mapa akustyczna miasta

RZESZÓW. Do końca maja przyszłego roku ma powstać nowa mapa akustyczna Rzeszowa. Poprzedzą ją badania miejskiego poziomu hałasu.

Rzeszów

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowa część budynku oraz hala sportowa. Prace potrwają dwa lata.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka prawie gotowy

RZESZÓW. Do końca listopada będzie gotowy pumptrack, który budowany jest na Baranówce. To specjalny tor do jazdy na rowerze, hulajnodze lub deskorolce.

Rzeszów

Areszt za uprawę konopi

RZESZÓW. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi. W jego mieszkaniu znaleziono 4,5 kg suszu pochodzącego z przydomowej uprawy. Decyzją sądu mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu.

Rzeszów

Kolejny psi plac zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.

Rzeszów

Utrudnienia w związku z Biegiem Niepodległości

RZESZÓW. W związku z czwartkowym Biegiem Niepodległości część ulic będzie zamknięta. Niewielkie utrudnienia wystąpią też w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Rzeszów

Kolejna weekendowa akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. 13 i 14 listopada Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym, przeprowadzi ponownie na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Reklama