Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

8 osób zatruło się czadem, wśród nich 4-letnie dziecko

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. 8 osób trafiło do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Do groźnych zdarzeń doszło w czwartek, 3 grudnia w Stalowej Woli i w Rzeszowie.
 
Wczoraj po godz. 18:00 w jednym z domów jednorodzinnych w Rzeszowie czadem zatruły się 4 osoby, w tym 4-letnie dziecko. Jak ustalili policjanci, 28-letnia kobieta straciłą przytomnośc przebywając w łazience. Domownicy wynieśli ją z łazienki i wezwali służby. Otworzyli również okna, aby przewietrzyć dom. 

Interweniujący na miejscu strażacy dokonali pomiarów poziomu tlenku węgla w całym domu. Okazało się, że dopuszczalny poziom został przekroczony.  Ratownicy medyczni zadecydowali, że pozostałe osoby znajdujące się w domu również muszą trafić do szpitala. Po przebadaniu okazało się, że żadnej z osób nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak decyzją lekarza 28-latka pozostała w szpitalu na obserwacji. 
Reklama
Najprawdopodobniej, źródłem toksycznego czadu był piecyk gazowy, służący do podgrzewania wody w łazience.

Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło w nocy w pierogarni przy ul. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Cztery pracownice lokalu zostały zabrane do szpitala, kiedy okazało się, że w piwnicy, gdzie znajdował się piec służący do ogrzewania budynku, wykryto ponad 900 ppm toksycznego czadu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Rzeszów

OSP Rzeszów-Budziwój będzie miało nowy budynek

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść ok. 500 m2.

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe przeciwko wycince drzew. Jest petycja

RZESZÓW. W petycji przeciwko wycince mowa o wycince 25 drzew i 15 krzewów.

Rzeszów

ZTM skraca kursy dwóch linii

RZESZÓW. Trasy ulegną skróceniu do ul. Poselskiej.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Budowa torów do lotniska w Jasionce ruszy w przyszłym roku

RZESZÓW. „Będziemy stopniowo uruchamiać PKA, tam gdzie jest to możliwe” – dodaje Ewa Draus.

Reklama