Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

Dodano: 04.08.2023 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Trwa Festiwal Dziedzictwa Kresów, którego celem jest przybliżanie i pielęgnowanie pamięci o Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej, ich mieszkańcach, kulturze i tradycjach. W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano tzw. aktywną sobotę, a w jej ramach rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. Z kilku miejscowości, w tym m.in. z Rzeszowa na te wydarzenie będzie można dojechać bezpłatnie szynobusem.

Organizatorzy festiwalu tego dnia zabiorą chętnych na rowerową wyprawę do Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach, pozwolą poznać historię, legendy i tajemnice Starego Brusna, oraz piękno wodospadów w Polance Horynieckiej, a także zachwycić się urokliwymi  krajobrazami Roztocza. Odległość do pokonania  to około 50 km. Start i meta rajdu zaplanowane zostały w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Zbiórka o godzinie 8:30, a powrót około godz. 16.  

Ci, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniach Festiwalu Dziedzictwa Kresów w sobotę 5 sierpnia będą mogli z Rzeszowa, Przeworska, Jarosławia i Lubaczowa dojechać do Kresowej Osady bezpłatnie i wygodnie szynobusem. Rozkład jazdy obwiązujący 5sierpnia poniżej:
Reklama
- Odjazd – Rzeszów 6:50 – Przeworsk 7:20 – Jarosław 7:30 – Lubaczów 8:20 – Basznia 8:35,
- Powrót – Basznia 17:30 – Lubaczów 17:45 – Jarosław 18:35 – Przeworsk 18:45 – Rzeszów 19:15.

Tego dnia przy stacji Basznia odbędzie się Piknik Kolejowy. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla małych i dużych, w  tym, m.in. bezpłatne kursy szynobusem na trasie Stacja Basznia – Horyniec-Zdrój, zajęcia i animacje dla dzieci, spotkania autorskie czy przejażdżki drezynami.  Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 11:00 do 17:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginął 35-letni mieszkaniec Rzeszowa. Nie ma z nim kontaktu od 9 maja

RZESZÓW. Zaginiony Artur Dusza 9 maja br. około godz. 11, wyszedł z miejsca zamieszkania.

Rzeszów

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej polecą do USA. Wezmą udział w zawodach łazików marsjańskich

RZESZÓW. W sumie w zawodach weźmie udział 36 zespołów z 10 krajów świata.

Rzeszów

Przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena unieważniony

RZESZÓW. Do przetargu zgłosił się jeden wykonawca z za wysoką ofertą.

Rzeszów

Dyrektor ZTM-u: Doszło do pobicia kontrolera biletu. Policja: żadnego pobicia nie było

RZESZÓW. Cała akcja miała miejsce w autobusie nr 56, ok. godz. 1.20 w nocy.

Rzeszów

Przenośmy butelkomat w Rzeszowie? Jeden z radnych chce oddać część diety na wypłacane środki

RZESZÓW. Pomysł inspirowany był przyjętym przez radnych Krakowa programem „Kraków bez plastiku”.

Rzeszów

Marcin Możdżonek przedłuża kontrakt z Asseco Resovią

RZESZÓW. W fazie zasadniczej tegorocznych rozgrywek PlusLigi Marcin Możdżonek rozegrał 73 sety i zdobył 126 punktów, w tym 10 zagrywką, i 42 blokiem

Rzeszów

Pierwszy kurs komunikacji miejskiej do Łańcuta już 13 maja

RZESZÓW. Rozkład jazdy dostępny będzie od dnia 10 maja br. na stronie internetowej ZTM.

Reklama