Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Alarm bombowy w budynkach Urzędu Miasta i ponownie w Urzędzie Wojewódzkim

Dodano: 05.02.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trwa ewakuacja pracowników Urzędu Miasta z budynków znajdujących się przy placu Ofiar Getta oraz ul. Kopernika. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, to już trzeci alarm bombowy. Ok. godz. 11.00 alarm bombowy ogłoszono ponownie w Urzędzie Wojewódzkim.

Policja o e-mailu z informacją o bombie dowiedziała się przed godziną 12.00. Alarm dotyczy budynków Urzędu Miasta, mowa o Wydziale Geodezji oraz Biurze Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa.

„Przed 12.00 wpłynął e-mail z informacją o bombie. Z budynków ewakuowano ok. 160-170 osób” – informuje Adam Szeląg, oficer prasowy komendanta miejskiego.

Aktualnie w obu budynkach rzeszowscy policjanci sprawdzają pomieszczenia. Warto dodać, że analogiczna sytuacja miała miejsce już dwukrotnie w ciągu dwóch tygodniu. Pierwszy alarm ogłoszony w biurze poselskim PLS-u, drugi w Urzędzie Wojewódzkim.
Reklama
Jak słyszymy w Ratuszu, pracownicy obu budynków po zakończonych procedurach, prawdopodobnie nie będą musieli wracać do pracy.  

Dodatkowo kolejny alarm bombowy został dzisiaj ogłoszony w Urzędzie Wojewódzkim: "Zostaliśmy zawiadomieni o e-mailu informującym o bombie ok. godz. 11.00. Ewakuowano około 700 osób" - wyjaśnia Adam Szeląg.

Co grozi autorowi fałszywych e-maili? Zgodnie z art. 224a kodeksu karnego o fałszywych zawiadomieniach o zagrożeniu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30 lipca Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Będą utrudnienia w ruchu na Placu Farnym

RZESZÓW. Utrudnienia na Placu Farnym rozpoczną się już 29 lipca.

Rzeszów

Generał Henryk Moskwa oficjalnie przywitany w Rzeszowie

RZESZÓW. Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się uroczystość przywitania nadinspektora Henryka Moskwy.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje UrbanLab. Zajmą się innowacjami odpowiadającymi na potrzeby mieszkańców

RZESZÓW. Konrad Fijołek: „Chcielibyśmy wakacje poświęcić na przygotowanie siedziby, a w końcowej części wakacji dokonać już uroczystego otwarcia".

Rzeszów

Czternastu nowych policjantów złożyło ślubowanie

RZESZÓW. W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, czternastu nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie.

Rzeszów

Umowa na modernizację Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc podpisana

RZESZÓW. Z leczenia w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc korzystają mieszkańcy całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Bezpłatne badania słuchu przy ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Po badaniach otrzymamy bezpłatną interpretację wyniku.

Rzeszów

Na weekend jazdy testowe w salonie GOC Yamaha Rzeszów. Udostępnią aż 17 maszyn

RZESZÓW. Yamaha MT Tour Rzeszów 2019 odbędzie się w dniach 27-28 lipca 2019r. w godzinach 10:00-18:00.

Rzeszów

Medal dla prezydenta Rzeszowa i gala Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

RZESZÓW. Z okazji zakończenia wydarzenia w G2A Arena odbyła się gala festiwalowa.

Reklama