Rzeszów - Wtorek, 27.01.2026
Reklama

Alarm dla Gazy. SOS dla Flotylli – demontracja w Rzeszowie

Dodano: 02.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Alarm dla Gazy. SOS dla flotylli – pod takim hasłem w całym kraju odbędą się manifestacje sprzeciwu wobec izraelskiej agresji, bezkarności oraz zatrzymania obywateli Polski przez izraelskie wojsko. Żądamy natychmiastowego powrotu wszystkich uczestników pokojowej misji humanitarnej Global Sumud Flotilla” – piszą organizatorzy protestów.

Globalna Flotylla Sumud to międzynarodowa inicjatywa społeczna, zapoczątkowana w połowie 2025 roku, której celem jest przełamanie izraelskiej blokady Strefy Gazy. W ramach akcji około 50 łodzi z uczestnikami z ponad 44 państw, w tym również z Polski, od kilku tygodni zmierza do Gazy z pomocą humanitarną dla Palestyńczyków.

W nocy z 1 na 2 października br. część jednostek wchodzących w skład flotylli została przechwycona na wodach międzynarodowych przez izraelskie siły zbrojne. W związku z tym polska koalicja Global Movement To Gaza Poland organizuje spontaniczne protesty w całym kraju. W czwartek, 2 października 2025 roku, w kilkudziesięciu polskich miastach odbędą się demonstracje i akcje pod hasłem: „Alarm dla Gazy! SOS dla flotylli!”.

Na mapie protestów, oprócz metropolii takich jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Katowice, Łódź czy Poznań, znalazły się również dwa miasta z Podkarpacia: Rzeszów i Przemyśl.

Reklama

W stolicy regionu demonstracja rozpocznie się o godz. 18:00 na rzeszowskim Rynku, pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Z kolei uczestnicy przemyskiej manifestacji spotkają się pod Urzędem Miasta – również o godz. 18:00.

– Wychodzimy na ulice, by zaprotestować przeciwko notorycznym aktom izraelskiej agresji i całkowitej bezkarności. Żądamy natychmiastowej reakcji polskich władz – czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu Global Movement To Gaza Poland. – Nie godzimy się na ludobójstwo, okupację i apartheid.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nocny wypadek w Rzeszowie. Sprawczyni jechała pod prąd

RZESZÓW. Dzisiaj w nocy, na al. Rejtana doszło do zderzenia opla z mercedesem. W wypadku ucierpiały dwie osoby. Sprawczyni zdarzenia jechała pod prąd.

Rzeszów

Jest umowa na opracowanie koncepcji drogi łączącej ul. Warszawską ze strefą Dworzysko

RZESZÓW. Program funkcjonalno-użytkowy przygotuje firma Sweco Polska z Poznania. Koszt przygotowania dokumentu to 2,4 mln zł. 

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej: zamknięta ul. Myśliwska, objazdy MPK

RZESZÓW. Od piątku, 20 października nastąpi ważna zmiana na przebudowywanej ul. Warszawskiej w Rzeszowie. Ma to związek z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Myśliwską. Nastąpi zmiana w kursach...

Rzeszów

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pierwszym etapem jest wymiana starych instalacji podziemnych. Roboty trwają już w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Kościuszki. Będą one sukcesywnie przesuwać się w kierunku ulic Matejki i Kopernika.

Rzeszów

Firma Knorr Bremse otworzyła nowy zakład w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny zakład produkcyjno-usługowy zlokalizowany jest w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko.

Rzeszów

Strajk kierowców MPK odwołany. Jest porozumienie

RZESZÓW. Jest porozumienie pomiędzy MPK a strajkującymi kierowcami. W czwartek wszystkie autobusy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice.

Rzeszów

Oszustwa metodą "na prokuratora". Ostrzeżenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie opublikowała ostrzeżenie przed oszustami, którzy próbują wyłudzić dane osobowe metodą „na prokuratora”.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy otrzymali nowe agregaty prądotwórcze

RZESZÓW. 39 nowych agregatów prądotwórczych trafiło do rzeszowskich jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego. Urządzenia o łącznej wartości ponad 300 tys. zł pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Reklama