Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Alarm dla Gazy. SOS dla Flotylli – demontracja w Rzeszowie

Dodano: 02.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Alarm dla Gazy. SOS dla flotylli – pod takim hasłem w całym kraju odbędą się manifestacje sprzeciwu wobec izraelskiej agresji, bezkarności oraz zatrzymania obywateli Polski przez izraelskie wojsko. Żądamy natychmiastowego powrotu wszystkich uczestników pokojowej misji humanitarnej Global Sumud Flotilla” – piszą organizatorzy protestów.

Globalna Flotylla Sumud to międzynarodowa inicjatywa społeczna, zapoczątkowana w połowie 2025 roku, której celem jest przełamanie izraelskiej blokady Strefy Gazy. W ramach akcji około 50 łodzi z uczestnikami z ponad 44 państw, w tym również z Polski, od kilku tygodni zmierza do Gazy z pomocą humanitarną dla Palestyńczyków.

W nocy z 1 na 2 października br. część jednostek wchodzących w skład flotylli została przechwycona na wodach międzynarodowych przez izraelskie siły zbrojne. W związku z tym polska koalicja Global Movement To Gaza Poland organizuje spontaniczne protesty w całym kraju. W czwartek, 2 października 2025 roku, w kilkudziesięciu polskich miastach odbędą się demonstracje i akcje pod hasłem: „Alarm dla Gazy! SOS dla flotylli!”.

Na mapie protestów, oprócz metropolii takich jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Katowice, Łódź czy Poznań, znalazły się również dwa miasta z Podkarpacia: Rzeszów i Przemyśl.

Reklama

W stolicy regionu demonstracja rozpocznie się o godz. 18:00 na rzeszowskim Rynku, pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Z kolei uczestnicy przemyskiej manifestacji spotkają się pod Urzędem Miasta – również o godz. 18:00.

– Wychodzimy na ulice, by zaprotestować przeciwko notorycznym aktom izraelskiej agresji i całkowitej bezkarności. Żądamy natychmiastowej reakcji polskich władz – czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu Global Movement To Gaza Poland. – Nie godzimy się na ludobójstwo, okupację i apartheid.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Szalik dla WOŚP". W akcję włączyli się wolontariusze 50+ z Rzeszowa

RZESZÓW. Wolontariusze Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie włączyli się w akcję „Szalik dla WOŚP”.   

Rzeszów

2 mln zł na budowę pierwszego odcinka nowej drogi na północy Rzeszowa

RZESZÓW. Droga, która połączy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Lwowską będzie dużą i ważną inwestycją. W przyszłości odciąży ul. Lwowską i lepiej skomunikuje szybko rozwijające się tereny osiedli Pobitno...

Rzeszów

Nowa sygnalizacja świetlna przy szkole na os. Przybyszówka

RZESZÓW. Projekt sygnalizacji, zakup i montaż urządzeń oraz połączenie ich z Centrum Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym kosztowały 295 tys. zł.

Rzeszów

Urząd Marszałkowski przechodzi na pracę zdalną

RZESZÓW. Od wtorku zmieniają się zasady przyjmowania mieszkańców, którzy chcą załatwić swoje sprawy w urzędzie.

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

RZESZÓW. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie ponad kilometrowa pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na realizację nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Reklama