Rzeszów - Sobota, 04.10.2025
Reklama

Alarm dla Gazy. SOS dla Flotylli – demontracja w Rzeszowie

Dodano: 02.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Alarm dla Gazy. SOS dla flotylli – pod takim hasłem w całym kraju odbędą się manifestacje sprzeciwu wobec izraelskiej agresji, bezkarności oraz zatrzymania obywateli Polski przez izraelskie wojsko. Żądamy natychmiastowego powrotu wszystkich uczestników pokojowej misji humanitarnej Global Sumud Flotilla” – piszą organizatorzy protestów.

Globalna Flotylla Sumud to międzynarodowa inicjatywa społeczna, zapoczątkowana w połowie 2025 roku, której celem jest przełamanie izraelskiej blokady Strefy Gazy. W ramach akcji około 50 łodzi z uczestnikami z ponad 44 państw, w tym również z Polski, od kilku tygodni zmierza do Gazy z pomocą humanitarną dla Palestyńczyków.

W nocy z 1 na 2 października br. część jednostek wchodzących w skład flotylli została przechwycona na wodach międzynarodowych przez izraelskie siły zbrojne. W związku z tym polska koalicja Global Movement To Gaza Poland organizuje spontaniczne protesty w całym kraju. W czwartek, 2 października 2025 roku, w kilkudziesięciu polskich miastach odbędą się demonstracje i akcje pod hasłem: „Alarm dla Gazy! SOS dla flotylli!”.

Na mapie protestów, oprócz metropolii takich jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Katowice, Łódź czy Poznań, znalazły się również dwa miasta z Podkarpacia: Rzeszów i Przemyśl.

Reklama

W stolicy regionu demonstracja rozpocznie się o godz. 18:00 na rzeszowskim Rynku, pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Z kolei uczestnicy przemyskiej manifestacji spotkają się pod Urzędem Miasta – również o godz. 18:00.

– Wychodzimy na ulice, by zaprotestować przeciwko notorycznym aktom izraelskiej agresji i całkowitej bezkarności. Żądamy natychmiastowej reakcji polskich władz – czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu Global Movement To Gaza Poland. – Nie godzimy się na ludobójstwo, okupację i apartheid.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy wyrok w sprawie pomnika na Placu Ofiar Getta

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał decyzję w sprawie skargi rzeszowskiego Ratusza.

Rzeszów

PiS ponownie w sprawie całorocznej wypożyczalni. Tym razem projekt uchwały uwzględnia hulajnogi

RZESZÓW. Tym razem projekt uchwały uwzględnia również skutery i hulajnogi elektryczne i trzyletnią umowę.

Rzeszów

W przyszłym tygodniu pojedziemy łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską?

RZESZÓW. Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości.

Rzeszów

W Nowym Jorku zaprezentowano motocykl Harley-Davidson promujący Rzeszów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Premiera motocykla odbyła się 9 maja w salonie Harley-Davidson of New York City w Nowym Jorku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto ProtoLab. Znalazła się tam m.in. pracownia wirtualnej rzeczywistości

RZESZÓW. ProtoLab to przestrzeń dla rozwoju innowacji, ciekawych pomysłów i idei.

Rzeszów

Ruszyła internetowa rekrutacja do szkół średnich w Rzeszowie

RZESZÓW. Rejestracja kandydatów potrwa do 19 czerwca 2019 r.

Rzeszów

W Dolinie Lotniczej powstanie duży park magazynowy. Zatrudnienie znajdzie nawet 200 osób

RZESZÓW. Łączna powierzchnia dwóch budynków wynosić będzie ok. 56 000 mkw.

Rzeszów

Zaginął 35-letni mieszkaniec Rzeszowa. Nie ma z nim kontaktu od 9 maja

RZESZÓW. Zaginiony Artur Dusza 9 maja br. około godz. 11, wyszedł z miejsca zamieszkania.

Reklama