Rzeszów - Piątek, 03.10.2025
Reklama

Alarm dla Gazy. SOS dla Flotylli – demontracja w Rzeszowie

Dodano: 02.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Alarm dla Gazy. SOS dla flotylli – pod takim hasłem w całym kraju odbędą się manifestacje sprzeciwu wobec izraelskiej agresji, bezkarności oraz zatrzymania obywateli Polski przez izraelskie wojsko. Żądamy natychmiastowego powrotu wszystkich uczestników pokojowej misji humanitarnej Global Sumud Flotilla” – piszą organizatorzy protestów.

Globalna Flotylla Sumud to międzynarodowa inicjatywa społeczna, zapoczątkowana w połowie 2025 roku, której celem jest przełamanie izraelskiej blokady Strefy Gazy. W ramach akcji około 50 łodzi z uczestnikami z ponad 44 państw, w tym również z Polski, od kilku tygodni zmierza do Gazy z pomocą humanitarną dla Palestyńczyków.

W nocy z 1 na 2 października br. część jednostek wchodzących w skład flotylli została przechwycona na wodach międzynarodowych przez izraelskie siły zbrojne. W związku z tym polska koalicja Global Movement To Gaza Poland organizuje spontaniczne protesty w całym kraju. W czwartek, 2 października 2025 roku, w kilkudziesięciu polskich miastach odbędą się demonstracje i akcje pod hasłem: „Alarm dla Gazy! SOS dla flotylli!”.

Na mapie protestów, oprócz metropolii takich jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Katowice, Łódź czy Poznań, znalazły się również dwa miasta z Podkarpacia: Rzeszów i Przemyśl.

Reklama

W stolicy regionu demonstracja rozpocznie się o godz. 18:00 na rzeszowskim Rynku, pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Z kolei uczestnicy przemyskiej manifestacji spotkają się pod Urzędem Miasta – również o godz. 18:00.

– Wychodzimy na ulice, by zaprotestować przeciwko notorycznym aktom izraelskiej agresji i całkowitej bezkarności. Żądamy natychmiastowej reakcji polskich władz – czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu Global Movement To Gaza Poland. – Nie godzimy się na ludobójstwo, okupację i apartheid.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wydział Medyczny i Wydział Prawa i Administracji UR z uprawnieniami doktorskimi

RZESZÓW. Decyzje w sprawie uprawnień podjeła Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów.

Rzeszów

Spędził dwa dni w samochodzie. Znaleziono go nieprzytomnego z objawami hipotermii

RZESZÓW. Samochód z nieprzytomnym mężczyzną w środku zauważyli strażnicy miejscy. 

Rzeszów

Otwarcie Leroy Merlin Rzeszów w drugiej połowie 2019 roku. Będzie podziemny parking

RZESZÓW. W obiekcie dostępnych będzie około 36 000 produktów od ręki. 

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie mural poświęcony Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Akcja składać się będzie z czterech etapów.

Rzeszów

Jakich inwestycji miejskich możemy spodziewać się w 2019 roku w Rzeszowie?

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa opublikował plany zamówień publicznych na 2019 rok.

Rzeszów

CBŚP i Prokuratora Rejonowa z Rzeszowa zlikwidowali trzy agencje towarzyskie

RZESZÓW, POLSKA. Jak ustalili śledczy z prowadzonych agencji towarzyskich miesięcznie można było uzyskać ok. 120 tys. zł.

Reklama