Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Areszt dla 41-latka z Rzeszowa za udostępnianie treści pedofilskich

Dodano: 02.06.2021 r.

Zabezpieczony sprzęt należący do podejrzanego, fot. KWP Rzeszów
Zabezpieczony sprzęt należący do podejrzanego, fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 41-letni mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany przesz Policję za rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem dzieci. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty, a sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Od kilku miesięcy policjanci Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie, analizowali działania w sieci, prowadzone 41-letniego mieszkańca Rzeszowa. Mężczyzna był podejrzewany o rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem dzieci.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Jak ustalono, 41-latek za pośrednictwem oprogramowania umożliwiającego bezpośrednią wymianę plików w Internecie, udostępniał nagrania zawierające treści pedofilskie. Mężczyzna zajmował się tym przestępczym procederem od dłuższego czasu.
Reklama
Podejrzany został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Jak ustalili specjaliści z zakresu informatyki śledczej, podejrzany usuwał z użytkowanych przez siebie urządzeń rozpowszechniane treści. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, funkcjonariuszom udało się odzyskać te dane.

41-letni mężczyzna usłyszał zarzut rozpowszechniania w Internecie treści pornograficznych z udziałem małoletnich, za co grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Na wniosek Policji i prokuratury, Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań i ustalają tożsamość pozostałych osób uczestniczących w procederze.
 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Miejskie bieganie w Święto Niepodległości

RZESZÓW. Już po raz dziewiąty rzeszowianie pobiegną w Narodowe Święto Niepodległości. Odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla”.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa likwidacja piecyków gazowych

RZESZÓW. Niemal 9 tysięcy piecyków gazowych zlikwidowali już mieszkańcy Rzeszowa. Jest plan kolejnych wymian.

Rzeszów

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

Rzeszów

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

Rzeszów

W weekend utrudnienia przy wymianie dowodów osobistych

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę utrudnienia w uzyskaniu lub wymianie dowodu osobistego. Będą nowe dowody z cechą biometryczną.

Rzeszów

Kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W najbliższy weekend Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 przeprowadzi na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

Wypadek w Hyżnem. Droga Rzeszów - Dynów już przejezdna

Jak poinformowała podkarpacka policja, nie ma już utrudnień na drodze wojewódzkiej relacji Rzeszów – Dynów.

Reklama