Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Areszt tymczasowy dla 24-latka, który atakował przechodniów w centrum Rzeszowa

Dodano: 14.07.2021 r.

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Sąd aresztował na 3 miesiące 24-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego, który w miniony piątek zranił nożem adwokata, a następnie zaczepiał i atakował przechodniów w centrum Rzeszowa. Mężczyzna usłyszał 7 zarzutów.
 
 W piątek, około godz. 10:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który zaatakował nożem adwokata w biurze przy ul. Rejtana. Później do komendy zaczęły napływać kolejne zgłoszenia o zaczepianych i atakowanych przez niego przypadkowych osobach. Na ul. Kolejowej mężczyzna zaczepił dwie dziewczyny, a chwilę później w pobliżu próbował wyrwać portfel klientowi banku. Inny mężczyzna został zaatakowany przesz podejrzanego w rejonie galerii przy ul. Piłsudskiego.

Policjanci ustalili, że za te wszystkie zdarzenia odpowiedzialny jest ten sam mężczyzna i rozpoczęli przeczesywanie miasta w poszukiwaniu napastnika.

Około godz. 15:00 poszukiwany mężczyzna został zauważony na Placu Farnym. Na miejsce skierowano policyjne patrole. Po krótkim pościgu napastnik został zatrzymany na ul. Grunwaldzkiej.
Reklama
24-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego trafił do policyjnego aresztu. Pobrano od niego krew do badań na obecność narkotyków i alkoholu, dodatkowo policjanci znaleźli przy nim środki odurzające. Podczas zatrzymania mężczyzna był bardzo agresywny.

Policjanci pracowali nad ustaleniem szczegółowych okoliczności poszczególnych zdarzeń, a zebrany materiał dowodowy przesłali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

W niedzielę prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu 7 zarzutów - usiłowanie spowodowanie niebezpieczeństwa ciężkiego uszczerbku na zdrowi i utraty życia, usiłowania rozboju, naruszenia nietykalności cielesnej, zmuszania groźbą policjantów do zaniechania czynności oraz naruszenia nietykalności cielesnej i czynności narządów ciała funkcjonariuszy.

24-latek odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyków, a w odrębnym postepowaniu za spowodowanie kolizji.

W poniedziałek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 24-latka na okres 3 miesięcy.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

Rzeszów

Oto koncepcja nowego dworca PKS w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt przygotowała pracownia MWM Architekci.

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Reklama