Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Asseco Resovia przegrywa w Gdańsku

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Gdańsku z Treflem w meczu 13. kolejki PlusLigi 0:3 i do Rzeszowa wracają bez punktów. MVP spotkania został Paweł Halaba.

Spotkanie w Gdańsku wg terminarza miało się odbyć w styczniu, ale ze względu na kwalifikacje olimpijskie, w których wystąpią obcokrajowcy grający w PlusLidze, zostało przełożone już na listopad. Teoretycznie faworytem spotkania byli rzeszowianie, ale to Trefl zdecydowanie lepiej rozpoczął ten sezon.

I podobnie było w trakcie meczu. Już od pierwszych piłek Trefl wyglądał na boisku lepiej, skuteczniej atakował, lepiej zagrywał i spokojnie budował swoją przewagę. Asseco Resovia miała spore problemy z kończeniem swoich ataków, a w kontrach miejscowi byli bardzo skuteczni. W efekcie rozbili rzeszowian do 14.

Na kolejnego seta rzeszowianie wyszli w zupełnie innych nastrojach, na boisku od początku pojawił się Belg Tomas Rousseaux, który wraca do gry po zabiegu i gra Asseco Resovii zaczęła wyglądać lepiej. Przyjezdni prowadzili już czteroma punktami, ale całą tę przewagę stracili niemal w jednym momencie. Znów w polu zagrywki swoje dodał Paweł Halaba, który w ataku także odgrywał kluczową rolę w swoim zespole. W efekcie sytuacja w secie się odwróciła i Trefl prowadził już 2:0.
Reklama
Niestety kolejny set nie przyniósł zmiany rezultatu. Paweł Halaba już na początku seta uderzył mocno zagrywką i zdobył w tym elemencie kilka punktów. Trefl objął prowadzenie 7:1 i w dalszej części seta tylko trzymał tę przewagę. Gospodarze grali spokojniej, pewniej w przyjęciu i ataku. Nawet chwilowe przestoje szybko nadrabiali w kolejnych akcjach i zasłużenie wygrali 3:0.

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:14, 25:22, 25:19)

Trefl: Janusz, Schott, Crer, Filipiak, Halaba, Mordyl oraz Majcherski (libero), Janikowski, Sasak, Kozub, Jakubiszak

Asseco Resovia: Komenda, Hoag, Kosok, Bartman, Marechal, Krulicki oraz Perry (libero), Rousseaux, Schulz, Shoji, Mariańki (libero)

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wyjątkowa nagroda dla Rzeszowa. Konrad Fijołek: To jeden z bardziej historycznych momentów w dziejach miasta

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy, dekret o nadaniu tytułu Miasta-Ratownika. 

Rzeszów

Rzeszów gotowy na zimę. O dobry stan dróg i chodników zadba 114 maszyn

RZESZÓW. 114 maszyn, w tym m.in. 17 pługoposypywarek oraz ponad 30 ciągników jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie ulic i chodników w Rzeszowie. Zabezpieczono również sól i piasek do posypywania dróg.

Rzeszów

Troje pieszych potrąconych w Rzeszowie i Jasionce. Policja apeluje o ostrożność

RZESZÓW. Na szczęście żadna z poszkodowanych osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. 

Rzeszów

Rozbudowa ul. Matysowskiej dobiega końca

RZESZÓW. W ciągu najbliższych dni mają zakończyć się prace przy rozbudowie ul. Matysowskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będzie jeszcze więcej drzew w Rzeszowie. Trwają jesienne nasadzenia

RZESZÓW. Ponad 500 nowych drzew pojawi się w Rzeszowie w ramach jesiennych nasadzeń. Sadzone są m.in. buki pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite, lipy drobnolistne, klony pospolite i jawory. 

Rzeszów

#AutobusCiepła powraca na ulice Rzeszowa

RZESZOW. 15 listopada 2022 r. wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem #AutobusCiepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do połowy marca 2023 r.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa ulicy Zygmunta I Starego

RZESZÓW. Wcześniej niż zakładano zakończyły się prace przy rozbudowie ul. Zygmunta I Starego na rzeszowskim osiedlu Wilkowyja. Drogę poszerzono do sześciu metrów, wybudowano także chodniki i ścieżkę rowerową.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczął się nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla

RZESZÓW. Węgiel będzie dystrybuować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wnioski będą przyjmowane do 2 grudnia.

Reklama