Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Asseco Resovia Rzeszów kończy rok zwycięstwem

Dodano: 23.12.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wygrali ostatni mecz w tym roku. W hali Podpromie pokonali Cerrac Eneę Czarnych Radom 3:1. MVP spotkania został Bartłomiej Lemański.

Piątkowy mecz w hali Podpromie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. Od pierwszej piłki bardziej szanowali grę, popełniali mniej błędów i wykorzystywali swoje szanse. W całym pierwszym secie pomylili się tylko dwa razy w polu zagrywki, w sumie robiąc jedynie trzy błędy. Rzeszowianie oddali rywalom natomiast aż dziewięć punktów i dlatego od początku seta musieli gonić wynik. Radomianie wygrywali już nawet 12:7, ale miejscowi gonili punkt po punkcie. Niestety, gdy doszli na 16:17, a chwilę później na 19:20, do głosu doszli rywale. Dobre bloki Czarnych dały im wygraną w pierwszym secie.

W drugim role się odwróciły. To rzeszowianie grając ofiarnie w obronie i skutecznie w kontrze objęli czteropunktowe prowadzenie 9:5. Niestety i tym razem nie potrafili dopilnować swojej gry i po kolejnym skutecznym bloku radomian, Czarni prowadzili 17:15. Na boisku pojawił się Belg Tomas Rousseaux, a także z powodu limitu obcokrajowców libero Bartosz Mariański. Sygnał do odrabiania strat dali do spółki Grzegorz Kosok i Francuz Nicolas Marechal. Pierwszy obronił ważną piłkę, a drugi skończył dwie kontry. Asseco Resovia była na fali, a seta skończyła niezwykle efektownym blokiem Bartłomieja Lemańskiego.
Reklama
Tak jak Lemański skończył drugą partię, tak rozpoczął trzecią od dwóch efektownych akcji, tym razem w ataku. Goście zaczęli się mylić w ataku i trener Robert Prygiel musiał szukać zmian. Po stronie Asseco Resovii znakomicie prezentowali się wprowadzeni na boisko Rousseaux i Mariański, a także efektowy od kilku meczów Lemański. Pozostali gracze pasiaków byli równie skuteczni i spokojni. Tym razem to Asseco Resovia praktycznie nie robiła błędów i spokojnie kontrolowała wynik seta obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Trener Czarnych szukał kolejnych roszad. Na rozegraniu pojawił się doskonale znany w Rzeszowie Michał Kędzierski, a na ataku pozostał Michał Filip, kolejny z rzeszowian. Trzeci z byłych zawodników Asseco Resovii, Mateusz Masłowski występował z kolei na libero. Zmiany te jednak niewiele dały, rzeszowianie rozpędzeni nakręcali się z akcji na akcję i pewnie punktowali. To pozwoliło im kontrolować mecz i wygrać spotkanie za trzy punkty.

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1

Sety: 21:25, 25:20, 25:21, 25:17

Asseco Resovia: Shoji, Marechal, Lemański, Bartman, Buszek, Kosok oraz Perry (libero), Rousseaux, Mariański (libero)

Czarni: Vinćić, Protopsaltis, Ostrowski, Butryn, Sander, Grzechnik oraz Ruciak (libero), Masłowski (libero), Kędzierski, Filip, Włodarczyk, Pajenk, Firszt.
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest w Rzeszowie. Nabór rusza 1 lutego

RZESZÓW. 1 lutego 2021 r. rusza nabór wniosków o dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa. Wnioski będą przyjmowane do 26 lutego br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce podsumowało miniony rok

JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 230 tys. pasażerów. W porównaniu z rekordowym, 2019 rokiem jest to spadek o 70 procent.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przebywa w Szpitalu Miejskim. U Prezydenta potwierdzono koronawirusa. Na dzień dzisiejszy jego stan jest dobry.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa strefa relaksu na Politechnice Rzeszowskiej [Wizualizacje]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zyskają kolejną strefę relaksu. Powstanie ona na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie to już trzecia taka przestrzeń na uczelni.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł "Świetlnej Stolicy Polski". Rusza drugi etap plebiscytu

RZESZÓW. Rzeszów zakwalifikował się do rundy finałowej plebiscytu „Świeć się z Energą” i będzie walczył o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Głosowanie potrwa do 25 stycznia 2021 r.

Rzeszów

Włamywali się i okradali samochody przy ul. Dąbrowskiego. Usłyszeli zarzuty

RZESZÓW. Dwaj 26-latkowie zostali zatrzymani przez Policję w związku z podejrzeniem dokonania włamań do samochodów i kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką w Stobiernej. Nie żyje 50-latek

RZESZÓW. Śmierć na miejscu poniósł 50-letni kierowca opla, który zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym w Stobiernej. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Reklama