Rzeszów - Wtorek, 14.04.2026
Reklama

Asystenci pomogą uczniom z niepełnosprawnościami

Dodano: 17.02.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W czterech rzeszowskich szkołach i przedszkolu zatrudnieni zostaną asystenci, którzy będą pomagać w nauce dzieciom z niepełnosprawnościami i z innymi dysfunkcjami.

Miasto zdobyło dofinansowanie w wysokości 205,2 tys. zł w ramach projektu „Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”. Pozwoli ono na zatrudnienie dziesięciu asystentów, którzy pomogą dzieciom z niepełnosprawnościami w nauce.  

Zadaniem asystentów będzie pomoc uczniom w zrozumieniu tematyki zajęć lekcyjnych lub na zajęciach pozalekcyjnych. Będą pracować w Przedszkolu Publicznym nr 29, Szkołach Podstawowych nr 17, 22 i 23 oraz XII Liceum Ogólnokształcącym.

Program rusza 1 marca i potrwa do końca tego roku.
 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Okradli drogerię na ponad 2000 zł

RZESZÓW. Dwóch 20-latków okradło drogerię przy ul. Piłsudskiego. Dodatkowo podczas interwencji, jeden z nich znieważył policjantów, a w jego mieszkaniu ujawniono niewielką ilość narkotyków. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Rzeszów

"Nowa" Podziemna Trasa Turystyczna od grudnia

RZESZÓW. Remont Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie rozpoczął się w styczniu. W piwnicach znajdą się  multimedialne ekspozycje z efektami specjalnymi, które będą m.in. opowiadać historie.

Rzeszów

Montaż nowych parkomatów w sierpniu

RZESZÓW. Już w sierpniu rozpocznie się montaż parkometrów na osiedlach, które zostały dodane do Strefy Płatnego Parkowania.

Rzeszów

Komisja ds. wycinki drzew w Rzeszowie?

RZESZÓW. O powołaniu nowej komisji mówił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta. Pomysł znalazł zwolenników.

Rzeszów

Główny budynek UR zmieni oblicze

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie przebudowy budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego. Władze uczelni zapowiadają dobudowę kolejnej kondygnacji, przebudowę auli oraz nową salę senatu

Rzeszów

Wraca funkcja "ciepłego guzika" w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu.

Rzeszów

Ruchome schody i windy na stacji Rzeszów Główny jeszcze w wakacje

RZESZÓW. Postępują prace przy modernizacji dworca kolejowego w Rzeszowie.

Rzeszów

Ścieżka pieszo-rowerowa w parku na os. Kmity będzie oświetlona

RZESZÓW. Zanim ratusz przystąpi do stworzenia tzw. „strefy aktywnego wypoczynku” w parku na os. Kmity, zajmie się budową oświetlenia.

Reklama