Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Auchan Krasne zbiera książki dla dzieci w domach dziecka i szpitalach

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W Centrum Handlowym Auchan Krasne trwa zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja pod hasłem „Cyrkuluj Książeczko” organizowana jest we współpracy z fundacją „Już pomagam”.

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w zbiórce, mogą przynieść książki do Centrum Handlowego Auchan Krasne i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni ustawionej w pasażu Galerii. 

– Jestem przekonana, że pełne przygód opowieści są w stanie dostarczyć dzieciom wiele radości. To szczególnie ważne, gdy o uśmiech maluchów z różnych powodów jest niezwykle trudno. Gorąco zachęcam wszystkich do wypełnienia naszej skrzyni książkami aż po same brzegi – mówi Aleksandra Błaszczak, manager ds. marketingu w Centrum Handlowym Auchan Krasne.
Reklama
Książki mogą być używane, ważne jednak, żeby były w dobrym stanie i mogły nadal cieszyć dzieci. Bajki, powieści, lektury szkolne czy ilustrowane albumy zebrane w trakcie akcji w Centrum Handlowym Auchan Krasne zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, a także szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury.

Zbiórka książek potrwa do 31 stycznia 2023 roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

mLegitymacja w rzeszowskich szkołach. Ile zgłoszono placówek?

RZESZÓW. 14 rzeszowskich szkół złożyło wniosek o wdrożenie usługi mLegitymacja w szkołach placówkach.

Rzeszów

Nowa inwestycja mieszkaniowa na os. Drabinianka

RZESZÓW. Szykuje się kolejna inwestycja na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Stał w korku, gdy jego żona zaczęła rodzić. Pomogli mu rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Wczoraj, przed godz. 8 w Trzebownisku, policjantów patrolujących trasę Zaczernie - Sokołów Małopolski zatrzymał mężczyzna.

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Rzeszów

Rzeszów z najniższym wskaźnikiem umieralności. Choroby układu krążenia najczęstszą przyczyną śmierci

RZESZÓW. W Polsce wskaźnik umieralności wyniósł 1049 zgonów na 100 tysięcy ludności

Reklama