Rzeszów - Piątek, 03.04.2026
Reklama

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

Dodano: 11.05.2021 r.

Na zdj. Milena Zima / Materiały prasowe
Na zdj. Milena Zima / Materiały prasowe
RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami. Licytacja rusza 17 maja br.

„A[u]kcja Trzy Serca" to charytatywny projekt organizowany przez studentów - członków Studenckiego Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej „Brief” Politechniki Rzeszowskiej. Polega on na internetowej licytacji przedmiotów podarowanych przez osoby rozpoznawalne w świecie muzyki, filmu, sportu, polityki, czy biznesu. Następnie pieniądze uzyskane z aukcji są w całości przeznaczane na wsparcie chorego dziecka.

W tym roku, podczas szóstej już edycji, jest nim Milena Zima, która zmaga się z takimi chorobami jak wodogłowie, Zespół Westa, schizencefalia, niedowład czterokończynowy oraz hipoplazja nerwów wzrokowych. Milenka wymaga codziennych rehabilitacji w specjalnym ośrodku, dodatkowo niezbędne są specjalny wózek, ortezy i pionizator, dzięki którym może ona utrzymać prawidłową postawę ciała.
Reklama
Dlaczego A[u]kcja Trzy Serca?

Do pozytywnego przebiegu akcji potrzebne są trzy serca. Pierwsze z nich należy do osoby, która przekazała przedmiot. Drugie serce posiada osoba licytująca przedmiot, natomiast trzecie to organizatorzy przedsięwzięcia, czyli członkowie Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej „Brief” Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas szóstej edycji na licytacji będziemy mogli znaleźć cenne przedmioty od znanych osób ze świata muzycznego, politycznego czy medialnego. Wśród osób i organizacji, które wsparły naszą inicjatywę znajdują się Ewa Chodakowska, zespoły KOMBI oraz Pectus, Maciej Maleńczuk, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Mateusz Morawiecki, Władysław Kosiniak-Kamysz, Górnik Zabrze.

Organizatorzy akcji zachęcają do udziału w licytacji, która rozpocznie się 17 maja i będzie trwać przez miesiąc. Więcej informacji na temat danej inicjatywy znaleźć można w mediach społecznościowych A[u]kcji Trzy Serca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. W dniach 10 - 12 sierpnia 2023 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się 32. Rajd Rzeszowski. Część ulic i wiele odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu, wystąpią...

Rzeszów

Nowy mini park w Rzeszowie gotowy

RZESZÓW. Przy ul. Dębickiej na osiedlu Przybyszówka, w rejonie placu zabaw powstał zielony teren rekreacyjny. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Wakacyjne konkursy dla seniorów w ramach nadchodzących Senioraliów Rzeszowskich

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury i Rzeszowska Rada Seniorów przygotowały dwa konkursy z atrakcyjnymi nagrodami w ramach zbliżających się Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Ulica Podleśna na os. Budziwój w Rzeszowie będzie rozbudowana

RZESZÓW. Do 7 metrów zostanie poszerzona ulica Podleśna na osiedlu Budziwój. Powstanie również chodnik oraz ścieżka rowerowa. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową dla tej inwestycji.

Rzeszów

Kolejne opaski życia dla rzeszowskich seniorów

RZESZÓW. We wrześniu rozpocznie się kolejny nabór chętnych do otrzymania tzw. opaski życia, urządzenia elektronicznego w formie bransoletki, działającego podobnie jak telefon komórkowy.

Rzeszów

Giełda winyli i płyt CD w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W ofercie znajdszie się ponad 10 tys. sztuk płyt z muzyką z całego świata i rozmaitych gatunków.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ul. Lwowskiej z ul. Mieszka I [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. O jego przebudowę apelowali mieszkańcy os. Mieszka I. 

Rzeszów

Zabytkowe pojazdy na rzeszowskim Rynku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Za nami 24. edycja Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 5 sierpnia zabytkowe pojazdy można było podziwiać na rzeszowskim Rynku. Mamy dla Was porcję zdjęć z konkursu elegancji.

Reklama