Rzeszów - Niedziela, 15.06.2025
Reklama

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

Dodano:

Na zdj. Milena Zima / Materiały prasowe
Na zdj. Milena Zima / Materiały prasowe
RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami. Licytacja rusza 17 maja br.

„A[u]kcja Trzy Serca" to charytatywny projekt organizowany przez studentów - członków Studenckiego Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej „Brief” Politechniki Rzeszowskiej. Polega on na internetowej licytacji przedmiotów podarowanych przez osoby rozpoznawalne w świecie muzyki, filmu, sportu, polityki, czy biznesu. Następnie pieniądze uzyskane z aukcji są w całości przeznaczane na wsparcie chorego dziecka.

W tym roku, podczas szóstej już edycji, jest nim Milena Zima, która zmaga się z takimi chorobami jak wodogłowie, Zespół Westa, schizencefalia, niedowład czterokończynowy oraz hipoplazja nerwów wzrokowych. Milenka wymaga codziennych rehabilitacji w specjalnym ośrodku, dodatkowo niezbędne są specjalny wózek, ortezy i pionizator, dzięki którym może ona utrzymać prawidłową postawę ciała.
Reklama
Dlaczego A[u]kcja Trzy Serca?

Do pozytywnego przebiegu akcji potrzebne są trzy serca. Pierwsze z nich należy do osoby, która przekazała przedmiot. Drugie serce posiada osoba licytująca przedmiot, natomiast trzecie to organizatorzy przedsięwzięcia, czyli członkowie Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej „Brief” Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas szóstej edycji na licytacji będziemy mogli znaleźć cenne przedmioty od znanych osób ze świata muzycznego, politycznego czy medialnego. Wśród osób i organizacji, które wsparły naszą inicjatywę znajdują się Ewa Chodakowska, zespoły KOMBI oraz Pectus, Maciej Maleńczuk, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Mateusz Morawiecki, Władysław Kosiniak-Kamysz, Górnik Zabrze.

Organizatorzy akcji zachęcają do udziału w licytacji, która rozpocznie się 17 maja i będzie trwać przez miesiąc. Więcej informacji na temat danej inicjatywy znaleźć można w mediach społecznościowych A[u]kcji Trzy Serca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

26-latek z Rzeszowa aresztowany za posiadanie narkotyków

RZESZÓW. Podczas kontroli samochodu na al. Niepodległości, rzeszowscy policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów narkotyków – mefedron, amfetaminę i marihuanę.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Budach Głogowskich. Nie żyje 49-letni rowerzysta

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w Budach Głogowskich w powiecie rzeszowskim. Kierujący osobową skodą śmiertelnie potrącił rowerzystę.

Rzeszów

Kot z rury ciepłowniczej uratowany

RZESZÓW. Wczoraj po południu, po 10 dniach akcji służb i wolontariuszy udało się wyswobodzić kota, który utknął w rurze ciepłowniczej.

Rzeszów

Będzie rewitalizacja Koszar Kraińskiego. Konserwator zabytków odbył wizję lokalną

RZESZÓW. Jak poinformował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, trwają działania mające na celu rewitalizację tzw. Koszar Kraińskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Spotkanie na temat zieleni miejskiej. To już dziś

RZESZÓW. Dziś o 17 rozpocznie się spotkanie w formie dyskusji otwartej na temat zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Rzeszów

Akcja szczepień przy cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. W najbliższy weekend przy cmentarzu Wilkowyja odbędzie się akcja szczepień przeciwko koronawirusowi.

Reklama