Rzeszów - Piątek, 13.06.2025
Reklama

Będą konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw? Zdecydują radni

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz chce przeprowadzić konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw. Ostateczna decyzja, czy w ogóle dojdzie do tego, jest zależna od opinii radnych miasta Rzeszowa.

Sprawa protestów mieszkańców w sprawie wodnego placu zabaw powraca. Tym razem o inwestycji mają zadecydować sami mieszkańcy. Zanim jednak do tego dojdzie, potrzebna jest zgoda radnych na przeprowadzenie konsultacji.

Zadanie mieszkańców os. Kotuli, po zaakceptowaniu projektu uchwały, wiązać się będzie z wyrażeniem opinii poprzez oznaczenie jednej z trzech opcji: „jestem za”; „jestem przeciw” oraz wstrzymuje się”.

Biorąc po uwagę dotychczasowe działania mieszkańców, możemy spodziewać się, że nawet jeżeli konsultację się odbędą, to inwestycja zostanie przeniesiona, gdyż jak wiadomo głównym jej problemem jest lokalizacja pomiędzy ul. Biecką i Odrzykońską.

„Przedsięwzięcie to będzie mieć wpływ na życie obywateli, stąd celowym jest wysłuchanie ich opinii na ten temat” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, który zostanie omówiony podczas jutrzejszej sesji Rady Miasta.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Rzeszów

Nowa ulica i nowy park w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Mieszka I będzie ulica Wrzesława Romańczuka. Z kolei teren zielony w centrum Rzeszowa zyska nazwę „Park im. Prof. Józefa Szajny”.

Rzeszów

Dwie linie MPK do likwidacji

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie likwiduje dwie linie autobusowe – nr 56 i 60.

Rzeszów

Tragedia w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Aresztant zabił funkcjonariuszkę

RZESZÓW. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 39-letniej funkcjonariuszki Służby Więziennej. Kobieta została zabita przez aresztanta w trakcie konsultacji psychologicznej.

Rzeszów

Tak może wyglądać Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt warszawskiej pracowni Atelier Tektura zwyciężył w konkursie na koncepcję architektoniczną Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Rzeszów

Miasto przekaże kolejne środki na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ponad 5 mln zł wsparcia finansowego przekaże w tym roku miasto Rzeszów na budowę infrastruktury przystankowej w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, przedsięwzięcia realizowanego przez Województwo Podkarpackie.   

Rzeszów

Będzie nowa ulica na osiedlu im. Franciszka Kotuli

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej drogi, pomiędzy ulicą Błogosławionej Karoliny a Czudecką.

Rzeszów

Powołano Rzeszowską Radę Kobiet. W skład weszło 14 pań

RZESZÓW. 14 pań reprezentujących różne środowiska weszło w skład Rzeszowskiej Rady Kobiet, której oficjalne powołanie odbyło się w piątek w Urban Lab. Na czele rady stanęła Patricia Mitro.  

Reklama