Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

Dodano: 04.08.2023 r.

fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Ścieżka ma mieć około 100 metrów długości i będzie się składać z części asfaltowej o szerokości 3,5 m oraz węższej części z kostki brukowej. Odcinek od Błogosławionej Karoliny do ul. Odrzykońskiej ma wartość blisko 593 tys. złotych.

- Osiedle Kotuli to miejsce zamieszkania wielu młodych małżeństw z małymi dziećmi. Nie ma dla mnie ważniejszej rzeczy w Rzeszowie, niż bezpieczeństwo najmłodszych jego mieszkańców. Dlatego budowa tego ciągu pieszo rowerowego to konieczność - zapewnia Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

I uzasadnia: - Do tej pory dzieci często musiały przejść przez ruchliwą ulicę, żeby dostać się na chodnik. Czasami również chodziły wąskim poboczem, a obie te opcje nie są niestety bezpieczne. Jeden chodnik w tym miejscu to za mało, ale wkrótce to się zmieni.

Inwestycję zrealizuje firma Strabag, z którą miasto podpisze umowę już w połowie sierpnia. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na ukończenie budowy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ciąg dalszy pożegnań w Asseco Resovii Rzeszów. Tym razem przyszedł czas na trenera Gheorghe Cretu

RZESZÓW. Z zespołem żegnają się Gianni Cretu, Alar Rikberg i Sebastiano Chittolini.

Rzeszów

Bezpłatna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie (harmonogram na maj)

RZESZÓW. Gmina Miasto Rzeszów organizuje wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Rzeszów Sp. z o.o. obwoźną zbiórkę odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wywalczyły brąz

RZESZÓW. Reprezentantki stolicy województwa podkarpackiego swój ostatni mecz wygrały po tie-breaku.

Rzeszów

Nowoczesna stacja Rzeszów Główny i nie tylko. Ponad 2 mld zł. na inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Rzeszowie 30 kwietnia 2019 r. odbyła się konferencja” Inwestycje kolejowe na Podkarpaciu”. 

Rzeszów

Trwają przygotowania do sezonu letniego na basenach otwartych i Żwirowni

RZESZÓW. Najprawdopodobniej już na początku czerwca mieszkańcy będą mogli skorzystać z otwartych basenów i Żwirowni.

Rzeszów

10 maja dni otwarte w Zarządzie Transportu Miejskiego

RZESZÓW. Spotkanie rozpocznie się  w godzinach od 9.00 do 17.00. 

Rzeszów

Blinkee.city powraca, tym razem z hulajnogami. Znamy cennik usług

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Do dyspozycji mieszkańców jest 80 rowerów, 20 skuterów elektrycznych i 50 hulajnóg”.

Reklama