Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Będzie protest przeciwko budowie wieżowca przy ul. Podwisłocze. Organizatorem jest rada osiedla

Dodano: 27.01.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Protest przeciwko rozpoczęciu inwestycji odbędzie się 1 lutego br. Organizatorem wydarzenia jest Rada Osiedla Nowe Miasto.

15 stycznia informowaliśmy, że miasto wydało decyzje o warunkach zabudowy dla budynku, który miałby powstać na os. Nowe Miasto. Chodzi o teren przed Delikatesy Centrum na ul. Podwisłocze, gdzie obecnie znajduje się parking.

Dokumenty mówią o budynku mieszkalnym do wysokości 180 metrów. Nie mniej jednak teren, na którym planowany jest wieżowiec należy również do Spółdzielni Mieszkaniowej Nowe Miasto, zatem zanim inwestor otrzymałby pozwolenie na budowę, musiałby uzyskać zgodę od współwłaściciela terenu.

Przeciwko planowanej inwestycji wystąpiła rada Osiedla Nowe Miasto, która 1 lutego br. o godzinie 14.00 na parkingu przy Delikatesy Centrum zorganizuje protest. Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne TUTAJ


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów z najniższym wskaźnikiem umieralności. Choroby układu krążenia najczęstszą przyczyną śmierci

RZESZÓW. W Polsce wskaźnik umieralności wyniósł 1049 zgonów na 100 tysięcy ludności

Rzeszów

Piłkarskie derby Rzeszowa. Będzie walka o fotel lidera?

RZESZÓW. Derby odbędą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 69 w niedzielę 22 września o godzinie 13:05. 

Rzeszów

Umowa na projekt tunelu pod rondem Pobitno podpisana

RZESZÓW. Miasto za projekt zapłaci 1,4 mln zł.

Rzeszów

PiS o inwestycjach w Rzeszowie. Nie obyło się bez „przytyku” w stronę władz miasta

RZESZÓW. Poruszono m.in. temat obwodnicy południowej i budowy Sądu Okręgowego

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019. Będą utrudnienia w ruchu i zmiany tras autobusów miejskich

RZESZÓW. Już za kilka dni ulicami Rzeszowa przebiegnie Rzeszów Business Run 2019. 3,5 km trasą pobiegnie około 150 drużyn. 

Rzeszów

78 zarzutów usłyszały trzy osoby podejrzane o wyłudzenia telefonów komórkowych

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy.

Rzeszów

Policyjne podsumowanie wakacji: 419 wypadków, 36 ofiar śmiertelnych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Więcej wypadków, więcej rannych i ofiar śmiertelnych - taki jest bilans wakacyjnych miesięcy w 2019 roku.

Reklama