Będzie rewitalizacja Koszar Kraińskiego. Konserwator zabytków odbył wizję lokalną
Dodano: 02.11.2021 r.
Fot. B. Podubny WUOZ Przemyśl
RZESZÓW. Jak poinformował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, trwają działania mające na celu rewitalizację tzw. Koszar Kraińskiego w Rzeszowie.
O prowadzonych działaniach poinformował w mediach społecznościowych przemyski konserwator zabytków. W ciągu ostatnich dni odbyła się wizja lokalna budynku tzw. Koszar Kraińskiego przy ul. Piłsudskiego 8-10. Spotkanie miało na celu rozpoznanie obiektu pod kątem postulowanych przez właściciela planów inwestycyjnych. W budynku ma zostać przeprowadzony remont i jego adaptacja na nową funkcję.
Podczas wizji lokalnej inwestor przedstawił opracowaną dokumentację budowli, inwentaryzację oraz wstępną koncepcję zagospodarowania koszar. Następnie, w wyniku wizji i analizy dokumentów, przedstawione zostaną wytyczne konserwatorskie do planowanych prac.
Koszary Kraińskiego powstały na początku XIX w. Początkowo funkcjonowały jako zajazd, następnie zostały rozbudowywane i przekształcone na koszary. Podczas okupacji natomiast budynek był siedzibą ówczesnego magistratu.
Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.
RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.
RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz