Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Bezpłatna mammografia w Rzeszowie. Za wykonane badanie będą atrakcyjne nagrody

Dodano: 06.11.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Bezpłatne badania mammograficzne rozpoczęły się w październiku i potrwają przez najbliższy rok. W ramach kampanii przyznawane będą nagrody, w tym damski rower miejski oraz 50 atrakcyjnych upominków.

Już po raz szósty w Rzeszowie Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach kampanii „RAK a ZDROWIE”.  Akcja skierowana jest  do mieszkanek powiatu rzeszowskiego, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat.

Badania mammograficzne będzie można wykonać w Poradni Ginekologiczno-Położniczej przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie. Diagnostyka odbywać się będzie w każdy pon./czw./pt. w godz. 8.00 – 16.30 oraz wt./śr. w godz. 8.00 – 18.30.

Panie które przebadają się w terminie od 7 października 2019 r. do 31 grudnia br. mogą wziąć udział w losowaniu nagród. Aby uczestniczyć w loterii wystarczy wykonać badanie i zakupić los w Pracowni Mammograficznej za symboliczną kwotę 0,50 zł.
Reklama
Tegoroczna nagroda główna to damski rower miejski.  Oprócz tego, do wygrania 50 atrakcyjnych upominków, m.in. sprzęt RTV i AGD, zestawy luksusowych kosmetyków, vouchery na zabiegi kosmetyczne, masaże i konsultacje dietetyczne, bony na badania diagnostyczne oraz wiele innych.

Dochód ze sprzedaży losów przeznaczony zostanie na kampanię edukacyjną dotyczącą profilaktyki raka piersi. Do tej pory w ramach kampanii udało się przebadać blisko 2000 pań z powiatu rzeszowskiego.

Rejestracja odbywa się pod nr. tel. 17 86 13 605 i 17 86 13 616 lub osobiście w Poradni Ginekologicznej przy ul. Fredry 9.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Blisko 100 wystawców z regionalnymi produktami. W sobotę kolejny Podkarpacki Bazarek

RZESZÓW. W sobotę, 13 czerwca 2026 roku, parking przy Parku Papieskim w Rzeszowie ponownie zamieni się w tętniące życiem targowisko pełne regionalnych smaków i produktów prosto od lokalnych wytwórców. To kolejna w...

Rzeszów

Minironda na Słocinie coraz bliżej. Prace ruszają w piątek, ruch będzie sterowany ręcznie

RZESZÓW. W piątek i w sobotę wykonawca zamontuje zapowiadane już od dłuższego czasu minironda na dwóch skrzyżowaniach na osiedlu Słocina. Ich wprowadzenie ma poprawić ruch w tej części miasta.

Rzeszów

Na cmentarzu przy ul. Świętokrzyskiej powstaną nowe alejki

RZESZÓW. Na cmentarzu komunalnym na osiedlu Zwięczyca powstanie 11 nowych odcinków alejek. To inwestycja wybrana przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa już przetarg na wykonawcę zadania.

Rzeszów

Wypadek w Błędowej Tyczyńskiej. Cztery osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek, 9 czerwca, w Błędowej Tyczyńskiej. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych rannych zostało cztery osoby. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, a...

Rzeszów

Wirtualne tablice informacji pasażerskiej. Ruszył pilotaż w Rzeszowie

RZESZÓW. Na wybranych rzeszowskich przystankach pojawiły się kody QR, dzięki którym pasażerowie sprawdzą aktualne rozkłady jazdy bez instalowania żadnej aplikacji. To start pilotażowego programu wirtualnych tablic informacji pasażerskiej.

Rzeszów

Dachowanie na ul. Niemierskiego w Rzeszowie. 1 osoba w szpitalu

RZESZÓW. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego volkswagenem było najprawdopodobniej przyczyną porannego zderzenia dwóch samochodów na ul. Niemierskiego w Rzeszowie. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna. Policjanci apelują o ostrożność i stosowanie...

Rzeszów

Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. Już po raz dwudziesty czwarty Park Sybiraków w Rzeszowie zamieni się w wielką przestrzeń wspólnej modlitwy — w czwartek 4 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha....

Rzeszów

Ruszyły loty z Jasionki do Podgoricy. Trasę obsługuje Wizz Air

RZESZÓW. Wizz Air uruchomił bezpośrednie loty z podrzeszowskiego lotniska do stolicy Czarnogóry. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.

Reklama