Rzeszów - Środa, 08.07.2026
Reklama

Bilans długiego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu: 7 wypadków, 32 kolizje, 11 osób rannych

Dodano: 12.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali „długi weekend” na drogach miasta oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 7 wypadków, w tym jeden śmiertelny. 11 osób zostało poszkodowanych. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 32 kolizji.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, przed godz. 23:00 na ul. Podkarpackiej. Z ustaleń policji wynika, że 44-letni kierowca volkswagena, jadąc w kierunku ul. Dąbrowskiego, na skrzyżowaniu z ul. Matuszczaka, podczas zawracania, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z innym volkswagenem, którym kierował 22-latek. W wypadku ucierpieli obaj kierowcy.

Kolejny wypadek miał miejsce w sobotę, około godz. 19:00 na al. Batalionów Chłopskich. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że 23-letnia mieszkanka Rzeszowa, jadąc toyotą w kierunku ul. Powstańców Warszawy, nie zachowała ostrożności i najechała na tył jadącego przed nią samochodu marki kia. W wyniku zdarzenia, do szpitala trafił małoletni pasażer kii.

W niedzielę po godz. 21.30 doszło do kolejnego zdarzenia na al. Batalionów Chłopskich. 18-letni kierujący volkswagenem, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, wraz z trzema pasażerami, jadąc al. Batalionów Chłopskich w kierunku ul. Podkarpackiej, na łuku drogi w lewo najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez pas zieleni rozdzielający jezdnie i zderzył się z 20-letnim kierującym alfa romeo i 48-letnim kierującym pojazdem kia. W wypadku rannych zostało 5 osób: wszyscy trzej kierowcy oraz dwoje pasażerów volkswagena w wieku 18 i 19 lat.

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w poniedziałek. Przed godz. 18:00 w Kamieniu, na drodze wojewódzkiej nr 878, kierujący toyotą, potrącił 86-letnią seniorkę, która przechodziła przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Niestety, kobieta zmarła w szpitalu.

Reklama

Kilkanaście minut później na ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie zderzyły się dwa samochody: nissan i citroen. W wypadku ranna została 65-letnia kobieta kierująca nissanem oraz jej pasażer. Oboje trafili do szpitala.

Ostatni z weekendowych wypadków miał miejsce we wtorek w Trzebownisku. Po godz. 16.30, 48-letni kierujący volkswagenem, jadąc drogą powiatową nr 1383 w kierunku Trzebowniska, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 20-latka. Pieszy z obrażeniami został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Na realizację inwestycji udało się pozyskać blisko 100 mln zł dofinansowania z zewnątrz.

Rzeszów

Tadeusz Nalepa będzie miał kolejny mural w Rzeszowie

RZESZÓW. W sierpniu na jednym z budynków przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie pojawi się mural z wizerunkiem Tadeusza Nalepy. Dzieło stworzą rzeszowscy artyści.  

Rzeszów

Drugi etap programu małej retencji w Rzeszowie. Trwa nabór wniosków

RZESZÓW. Pieniądze można otrzymać m.in. na zakup i montaż zbiorników na wodę deszczową, czy wykonanie oczka wodnego, albo ogrodu deszczowego.

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Rzeszów

Rondo przy ZUS ma nazwę

RZESZÓW. „Rondo im. Ignacego Daszyńskiego” – taką nazwę otrzymało nowe rondo w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. 

Reklama