Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Blisko 120 000 pasażerów – padł kolejny rekord na lotnisku w Jasionce

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/JASIONKA. Kolejny rekord na koncie podrzeszowskiego lotniska. W maju obsłużono prawie 120 tysięcy pasażerów – to o ponad 22 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

– Maj był dla nas wyjątkowo intensywny i satysfakcjonujący. Cieszymy się, że coraz więcej pasażerów wybiera Rzeszów-Jasionkę jako swoje lotnisko startowe lub docelowe. Liczymy na to, że kolejne miesiące będą równie udane – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

- Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, a my mamy dla pasażerów wiele atrakcyjnych destynacji, które naprawdę warto zobaczyć - dodaje prezes Hamryszczak.

Aktualna oferta lotniska w Jasionce obejmuje regularne loty m.in. do Rzymu, Mediolanu, Alicante, Zadaru, Malty czy na Kretę. Z kolei w ramach kierunków czarterowych podróżni mogą wypocząć m.in. w Bułgarii, Czarnogórze, Albanii, Egipcie, Grecji, Hiszpanii, Maroku, Tunezji czy Turcji. W porównaniu z ubiegłym rokiem, liczba pasażerów czarterowych wzrosła o ponad 30 proc.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy 7 linii autobusowych

RZESZÓW. Zmiany związane są z wydłużeniem czasu przejazdów. 

Rzeszów

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie odbędzie się 28 lutego o godz. 10:00 przy ul. Piłsudskiego 9.

Rzeszów

Wydział Biotechnologii UR publikuje komunikaty dla alergików

RZESZÓW. Komunikaty dla alergików wraz z prognozą zagrożenia alergennym pyłkiem będą pojawiały się na stronie co tydzień.

Rzeszów

Radni PiS przeciwko uchwale mówiącej o zamianie działek na Nowym Mieście

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w księgach wieczystych, właścicielem terenów jest osoba związana ze spółką N.G. Development.

Rzeszów

Ratusz może cofnąć decyzję o odwołaniu premiery spektaklu #chybanieja. Teatr Maska pracy nie przerywa

RZESZÓW.  Dziś już wiemy, że decyzja o odwołaniu spektaklu może zostać cofnięta.

Rzeszów

Prezydentowi Rzeszowa grożono śmiercią. Tadeusz Ferenc: „ani przez sekundę nie czułem strachu”

RZESZÓW. Prokuratura przejęła list skierowany do prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Zamówił przesyłkę z marihuaną na adres jednego ze sklepów w Śródmieściu

RZESZÓW. Wstępne badanie wykazało, że jest to niemal 100 gramów marihuany.

Rzeszów

12 mln zł dla Politechniki Rzeszowskiej. Projekt zakłada m.in. rozwój technologii dla potrzeb lotnictwa

RZESZÓW. Projekt będzie realizowany z programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”.

Reklama