Rzeszów - Poniedziałek, 29.06.2026
Reklama

Blisko 4 promile alkoholu i „małpki” w schowku. Kierowcy bmw grozi do 5 lat więzienia

Dodano: 08.05.2026 r. / Redakcja

Zatrzymanie pojanego kierowcy bmw / fot. KMP Rzeszów
Zatrzymanie pojanego kierowcy bmw / fot. KMP Rzeszów

BŁAŻOWA. Dynowscy policjanci zatrzymali 25-letni kierowcę bmw, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie 3,74 promila. Podczas kontroli, w samochodzie ujawniono puste butelki po alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata pojazdu.

Sygnał o pijanym kierowcy wpłynął na numer 112 we wtorek około godz. 18:30. Świadek poinformował dyspozytora o bmw, którego kierowca zachowywał się w sposób budzący poważne wątpliwości co do jego trzeźwości. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z komisariatu w Dynowie.

Mundurowi szybko zlokalizowali pojazd. Za kierownicą zastali śpiącego mężczyznę. Z wnętrza auta wyraźnie czuć było alkohol, a obok kierowcy leżały puste butelki po napojach wysokoprocentowych.

Badanie alkomatem wykazało, że 25-latek miał w organizmie 3,74 promila. Mężczyzna przyznał się, że pił alkohol i mimo to zdecydował się prowadzić.

W najbliższym czasie usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek pojazdu na rzecz Skarbu Państwa.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Rzeszów

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin.

Reklama