Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Boisko w parku na Zalesiu zyska nowy wygląd

Dodano: 27.04.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która udoskonali boisko w parku na Zalesiu. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Poprawa infrastruktury sportowej w Arena-Park Zalesie, to jeden ze zwycięskich projektów zgłoszonych do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r w kategorii II (budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej). Na zadanie oddano ponad 2700 głosów.

Inicjatorzy projektu podkreślali konieczność poprawy obecnego stanu boiska sportowego w parku przy ul. Wieniawskiego, z którego korzystają różne grupy ludzi. „Z parku i boiska korzystają mieszkańcy os. Zalesie, studenci UR, zawodnicy rzeszowskich szkółek piłkarskich, zawodnicy osiedlowego klubu Zimowit Zalesie, miejscowi strażacy z OSP. Jest to jedyne miejsce gdzie można na otwartym terenie uprawiać sport na terenie dzielnicy.” – wskazują zgłoszeniodawcy.
Reklama
Od kilku dni miasto poszukuje firmy, która zrealizuje inwestycję. Zgodnie z założeniami trawnik będzie poddany procesowi rekultywacji, a teren zostanie wyrównany i wyprofilowany. Boisko będzie wyposażone w mobilną trybunę, na ok. 50 miejsc, którą łatwo można składać i rozkładać. Dodatkowo ustawione zostaną dwie mobilne wiaty dla zawodników z dziesięcioma siedziskami oraz nowe bramki. Powstanie nowy, 6-metrowy piłkochwyt, a istniejący będzie odrestaurowany. Boisko zostanie ogrodzone barierkami.

W ramach RBO na inwestycję przewidziano 200 000 zł. Prace mają zakończyć się do końca września br.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończyła się rozbudowa ulicy Morgowej

RZESZÓW. We wtorek rozpoczęło się malowanie oznakowań na jezdni. Trwa już odbiór przebudowanego odcinka, który został już udostępniony kierowcom.

Rzeszów

"Rzeszów to MY". Trwa nabór pomysłów na miejskie innowacje

RZESZÓW. Trwa nabór pomysłów do trzeciej edycji programu „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Miłocin. Podpisanie umowy z wykonawcą

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ok. 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin. Umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy. Pierwsze spotkanie 6 czerwca

RZESZÓW. Spotkania odbywają się w Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS w Rzeszowie, przy ul. Skubisza 4.

Rzeszów

Ponad 220 tys. zł na remont rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto dofinansuje prace remontowe przy czterech rzeszowskich zabytkach.

Rzeszów

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ulicy Grottgera przedłużone

RZESZÓW. Do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera. Po sygnałach od mieszkańców stworzone zostaną miejsca postojowe kiss&ride.

Rzeszów

Na osiedlu Pobitno powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogród powstaje przy Kurpiowskiej, na terenie o powierzchni ok. 30 arów. Będzie gotowy latem tego roku.

Reklama