Rzeszów - Piątek, 09.05.2025
Reklama

Bracia kierowali tym samym motocyklem. Obydwaj byli pijani

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przed sądem odpowiedzą dwaj bracia, którzy w niedzielę kierowali tym samym motocyklem. Jeden z nich 23-latek przewrócił się na motocyklu, drugiego dwie godziny później do kontroli zatrzymali policjanci w Błażowej Górnej. Obaj mężczyźni byli pijani, a motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

W niedzielę przed godz. 19, policjanci interweniowali w gminie Błażowa, gdzie do miejsca zamieszkania został przewieziony 23-letni uczestnik zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna jadąc motocyklem marki Honda, typu cross, w Błażowej Górnej stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i się przewrócił.

Rannego mężczyznę do domu przewieźli znajomi. Tam pierwszej pomocy udzieliła mu załoga pogotowie ratunkowego. Okazało się, że 23-latek był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a motocykl nie był zarejestrowany, ani ubezpieczony.
Reklama
Dwie godziny później policjanci z komisariatu, zatrzymali do kontroli kolejnego motocyklistę. Okazało się, że był to 22-letni brat mężczyzny, który uczestniczył we wcześniejszym zdarzeniu. Mężczyzna kierował tym samym motocyklem. Badanie wykazało u niego 2,1 promila. On również nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ miał orzeczony przez sąd, zakaz prowadzenia pojazdów. 

Obaj mężczyźni odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości, dodatkowo młodszy z nich odpowie za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Rzeszów

Nowa ulica i nowy park w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Mieszka I będzie ulica Wrzesława Romańczuka. Z kolei teren zielony w centrum Rzeszowa zyska nazwę „Park im. Prof. Józefa Szajny”.

Reklama