Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Brytyjska miejscowość Rushmoore kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Zdecydują radni

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższy wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z projektów uchwały traktuje o nawiązaniu współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Miasta Rzeszów i Miastem Rushmoore.

Miasto Rushmoore, znajdujące się w Hrabstwie Hampshire, podobnie jak stolica województwa podkarpackiego opiera się w dużej mierze na przemyśle lotniczym, a na jej terenie działają takie firmy jak: BASE, Gulfstream oraz Airbus.

Ponadto w mieście organizowane są międzynarodowe targi lotnicze Farnborought International Airshow, które wg. danych podanych w projekcie uchwały każdorazowo odwiedza ponad 80 tys. zwiedzających z ponad 100 krajów całego świata.

„Współpraca z tak silnym ośrodkiem przemysłu lotniczego pozwoli na zwiększenie dynamiki rozwoju przemysłu lotniczego w Rzeszowie oraz pozyskanie partnerów biznesowych dla przedsiębiorców skupionych w Stowarzyszeniu Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Reklama
Zgodnie z projektem umowy o współpracy międzynarodowej, działania obu miast skupia się m.in. na wizytach branżowych, organizacją spotkań pomiędzy firmami, współpracy gospodarczej (w tym przemysł lotniczy) oraz na zwiększeniu wydajności klastrów przemysłu lotniczego.

Jeżeli na wtorkowej sesji Rady Miasta, radni zaakceptują projekt, miasto Rushmoor zostanie 14 miastem partnerskim Stolicy Innowacji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

10 mln na Rzeszowski Budżet Obywatelski 2020. Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały

RZESZÓW. Głosowanie na RBO 2020 odbędzie się od 30 sierpnia do 20 września br.

Rzeszów

Pierwsza na Podkarpaciu konferencja programistyczna poświęcona tematyce "Software Craftsmanship"

RZESZÓW. 25 maja w Hotelu Bristol Tradition & Luxury odbędzie się Rzemiosło IT 2019.

Rzeszów

Powstała Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej. Uruchomią specjalną linie autobusową w Noc Muzeów

RZESZÓW. Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej znajdzie się przy ul. Miłocińskiej 75.

Rzeszów

MPWiK zakończyło budowę nowej suszarni mechanicznej [FOTO]

RZESZÓW. Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Nowy trener i rozgrywający w Asseco Resovii Rzeszów. Zaplanowano spotkanie z kibicami

RZESZÓW. 9 maja nowy rozgrywający i szkoleniowiec spotkają się z kibicami w Browarze Manufaktura Rzeszów.

Rzeszów

Przetarg na remont parku przy ul. Dąbrowskiego do powtórki. Wycofał się wykonawca

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę, ten jednak wycofał się z realizacji bez podania przyczyny.

Rzeszów

Alarmy bombowe w rzeszowskich szkołach. Większość dyrektorów uznała maile za fake newsy

RZESZÓW. W pięciu przypadkach dyrektorzy zdecydowali się na przeszukanie pomieszczeń.

Rzeszów

Spektakl z „Siemaszki” wśród finałowej dwunastki ogólnopolskiego konkursu

RZESZÓW. Spektakl „Lwów nie oddamy” zakwalifikował się do ścisłego finału Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Reklama