Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Budowa basenów solankowych zawieszona. Miasto ma problem ze znalezieniem terenu

Dodano: 08.08.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Roszczenia rodziny Jędrzejowiczów względem parku przy ul. Rycerskiej oraz brak innego terenu nadającego się pod budowę basenów solankowych głównymi powodami zawieszenia inwestycji.

Baseny solankowe miały powstać przy Szpitalu Miejskim na ul. Rycerskiej. Co więcej, miasto nawet rozpoczęło prace związane z rewitalizacją zlokalizowanego tam parku, jednak - jak się okazało - o zwrot majątku wystąpiła rodzina Jędrzejowiczów, przez co Ratusz był zmuszony przerwać pracę. Przypomnijmy, że majątek został odebrany rodzinie w związku z dekretem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z roku 1944 roku.

Sprawę roszczeń, kiedy wiadomym było, że remont parku został zawieszony poruszaliśmy już wcześniej. Miasto jednak postanowiło nie stać z założonymi rękami, aż sprawa sama się wyjaśni, więc zlecono poszukiwania innego terenu, nie objętego roszczeniami, które w sumie obejmują 70 ha.
Reklama
„Wokół szpitala nie, więc trzeba będzie szukać gdzie ewentualnie jeszcze moglibyśmy doprowadzić rury” – informuje początkiem lipca br. Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Miasto starało się znaleźć teren, który nie jest objęty roszczeniami i doprowadzenie niezbędnych rur nie będzie wymagało olbrzymich nakładów finansowych. Dziś już wiemy, że poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem, a sama inwestycja póki co zostaje zawieszona.

„Do momentu rozstrzygnięcia sprawy, a to się może ciągnąć nawet 3 lata, nie możemy tam zainwestować. Szukaliśmy działek w pobliżu, ale na razie z tego co wiem to nic nie ma. Nie będziemy budować tego na drugiej stronie miasta, bo podciągnięcie samych instalacji kosztowało by więcej niż sama inwestycja” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki.
 


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Miłocin. Podpisanie umowy z wykonawcą

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ok. 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin. Umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy. Pierwsze spotkanie 6 czerwca

RZESZÓW. Spotkania odbywają się w Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS w Rzeszowie, przy ul. Skubisza 4.

Rzeszów

Ponad 220 tys. zł na remont rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto dofinansuje prace remontowe przy czterech rzeszowskich zabytkach.

Rzeszów

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ulicy Grottgera przedłużone

RZESZÓW. Do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera. Po sygnałach od mieszkańców stworzone zostaną miejsca postojowe kiss&ride.

Rzeszów

Na osiedlu Pobitno powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogród powstaje przy Kurpiowskiej, na terenie o powierzchni ok. 30 arów. Będzie gotowy latem tego roku.

Rzeszów

Strażacy ochotnicy z Rzeszowa otrzymają nowe samochody

RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.

Rzeszów

Mobilny Punkt Rekrutacji na ul. 3 Maja w Rzeszowie

RZESZÓW. W punkcie będzie można uzyskać informację dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej a także zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej.

Rzeszów

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Na jakim etapie są roboty?

RZESZÓW. – Prace idą zgodnie z planem i jeszcze w tym roku kierowcy powinni doczekać się ponownego otwarcia m.in. przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Batorego – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Reklama