Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

Dodano: 04.11.2020 r.

Aktualna wizualizacja nowej pływalni przy ul. Matuszczaka / autor: ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki
Aktualna wizualizacja nowej pływalni przy ul. Matuszczaka / autor: ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki
RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w listopadzie br.  Generalnym wykonawcą inwestycji jest Texom Sp. z o.o.

Inwestycja zapowiadana od wielu lat, w końcu zyskała nadzieję na realizację. Temat budowy basenów przy ul. Matuszczaka został przywołany na ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa przez Marcina Fijołka, radnego z klubu PiS, który pytał o szansę ukończenia inwestycji w przyszłym roku. - To jest już taka inwestycja, która niezbyt chlubnie wpisuje się we wszystkie takie działania inwestycyjne w naszym mieście – oznajmił radny.

W odpowiedzi na pytanie radnego, Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Miasta Rzeszowa zapewnił, że realizacja inwestycji jest już na dobrej drodze. - „Wydaje się, że firma, która teraz wygrała postępowanie przetargowe w systemie „zaprojektuj-buduj”, temat powinna zrealizować, bo działa energicznie, sprawnie” – powiedział wiceprezydent Ustrobiński.
Reklama
Miasto było zmuszone do rozwiązania umowy z poprzednim wykonawcą, ponieważ ten nie poradził sobie z zadaniem. W maju br. wyłoniono nowego wykonawcę. Przetarg wygrała krakowska firma TEXOM Sp. z o.o.

Aktualnie trwają prace rozbiórkowe. Projekt budowalny jest w trakcie uzyskania pozwolenia na budowę. Jeszcze w listopadzie powinny rozpocząć się prace budowlane.

Nowy obiekt będzie spełniał wymagania dotyczące organizacji międzynarodowych zawodów skoków do wody z uwzględnieniem rekomendacji FINA i Polskiego Związku Pływackiego – jest to warunek konieczny do uzyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Przy obiekcie powstanie parking oraz elementy małej architektury. Nowa pływalnia powinna być gotowa w 2022 r. Wartość inwestycji to ponad 25 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego i przebudowa dworca kolejowego

RZESZÓW. Prace realizowane są zarówno przy parkingu podziemnym, jak również w budynku dworca.

Rzeszów

Sukces rakiety zbudowanej przez studentów z Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Na ponad 600 metrów wzbiła się rakieta skonstruowana przez studentów z Koła Naukowego Kosmonautyki PRz. Debiutancki lot odbył się podczas Festiwalu Meteora 2022.

Rzeszów

W przychodni przy ul. Czackiego zerwała się winda. Ranne dwie osoby

RZESZÓW. Wczoraj w budynku Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 1 przy ul. Czackiego (boczna ul. Hetmańskiej) doszło do zerwania windy, w której znajdowało się dwóch mężczyzn. Obaj zostali ranni.  

Rzeszów

Strzały i wybuchy w Urzędzie Marszałkowskim

RZESZÓW. Na szczęście były to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022”.

Rzeszów

#RzeszowToMy - miasto uruchomiło specjalną aplikację dla mieszkańców

RZESZÓW. Aplikacja ma poprawić kontakt mieszkańców z urzędnikami i włączyć ich do zarządzania miastem.

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaje nowa droga

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na osiedlu Miłocin. Dobiegają końca roboty związane z budową kanalizacji deszczowej, trwają prace m.in. przy przygotowaniu konstrukcji drogi. Koszt tego zadania to ponad 5,2 mln zł.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Głosowanie rozpoczęte

RZESZÓW. 5 września rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Do głosowania dopuszczonych zostało 107 projektów.

Rzeszów

Otwarto nową szkołę i przedszkole w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie najnowocześniejszej szkoły w Rzeszowie. Powstała przy ulicy Kwiatkowskiego i będzie kształcić uczniów przedszkola oraz podstawówki.

Reklama