Rzeszów - Piątek, 04.07.2025
Reklama

Budowa nowego odcinka ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczęła budowę nowego odcinka ul. Wołyńskiej, fragmentu ul. Słoneczny Stok oraz skrzyżowania pomiędzy nimi. Droga ma poprawić komunikację w zachodniej części miasta. W przyszłości będzie też drogą dojazdową do planowanego nieopodal osiedla czynszowego Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Koszt inwestycji to ponad 14,5 mln zł.

- Nowa droga połączy osiedle Kotuli z osiedlem Staroniwa. Będzie przebiegać od ul. Wołyńskiej do ul. Potokowej. Ale najpierw trzeba zrealizować pierwszą część zadania:  połączenie ulicy Wołyńskiej z ul. Słoneczny Stok. Jego budowa rozpoczęła się niedawno, tuż po podpisaniu umowy z wykonawcą, 25 lipca - przypomina Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

- Wybudowanie ul. Wołyńskiej jest dla miasta kluczowe, bo w przyszłości tą właśnie drogą będą dojeżdżać mieszkańcy planowanego osiedla SIM. To również ważny krok w odciążeniu okolicznych ulic. W tej części Rzeszowa mieszka bardzo dużo osób, więc dobra komunikacja z centrum i innymi osiedlami jest dla mnie niezwykle ważna - podkreśla.
Reklama
Nowa droga będzie miała prawie 700 metrów długości i 7 metrów szerokości. Przy drodze powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Częścią tego zadania będzie także budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag, która ma 16 miesięcy od daty podpisania umowy na jej zrealizowanie.

Po oddaniu drogi do użytku, będzie można rozpocząć prace nad kolejnym etapem, czyli budową dalszej części ul. Wołyńskiej, aż do ul. Potokowej.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W środę "Dzień bez samochodu". Komunikacja miejska będzie bezpłatna

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” zakończy Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Tydzień mobilności w Rzeszowie.

Rzeszów

MPWiK montuje kolejne instalacje fotowoltaiczne na swoich budynkach

RZESZÓW. Trwa montaż kolejnych instalacji fotowoltaicznych na budynkach i terenach należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Mają być gotowe do 6 listopada br. W planach są już kolejne. 

Rzeszów

Beta Academics 2021 - o komunikacji wizualnej w nauce i biznesie

RZESZÓW. 18 referatów naukowych zostało zaprezentowanych na drugiej edycji konferencji naukowej Beta Academics, towarzyszącej jednej z najważniejszych konferencji branży internetowej w Polsce, czyli Internet Beta. 

Rzeszów

25-latek z Rzeszowa zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, którego zatrzymano za posiadanie znacznej ilości marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Rzeszów

Za nami 13. edycja konferencji InternetBeta

RZESZÓW. 86 prelegentów i ponad 200 uczestników wzięło udział w 13. edycji konferencji InternetBeta. 

Rzeszów

Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do Rzeszowa przyjadą rektorzy wszystkich polskich uniwersytetów

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu świętuje 20-lecie działalności. Uroczysty Jubileusz odbędzie się już w najbliższy czwartek (23.09) w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego.

Rzeszów

Kładka rowerowa przy moście Karpackim otwarta

RZESZÓW. W niedzielą otwarto drugą w Rzeszowie kładkę dla rowerzystów.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie ekologiczny mural już gotowy

RZESZÓW. Eko-mural ozdobił ścianę Szkoły Podstawowej nr 11 im. Gen. Stanisława Maczka na rzeszowskim Nowym Mieście. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa spotkał się z autorką projektu – Aleksandrą Dankiewicz.

Reklama