Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ulicy Grottgera przedłużone

Dodano: 03.06.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. W związku z pracami archeologicznymi do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera. Po sygnałach od mieszkańców stworzone zostaną miejsca postojowe kiss&ride.

RCK to potężne zadanie składające się z trzech elementów. Pierwszy z nich to budowa parkingu podziemnego na placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Będzie w nim miejsce dla ponad 100 samochodów oraz miejsca postojowe także dla taksówek, rowerów. Drugi etap to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Trzeci etap to przebudowa budynku dworca.

Budowa RCK już trwa. Wykonawca przebudowuje m.in. instalacje podziemne, z których część biegnie pod ulicą Grottgera. W związku z tym konieczne było wyłączenie z ruchu części tej ulicy, na odcinku od ul. Św. Mikołaja do placu Kilińskiego. Przebudowa poprzedzana jest badaniami archeologicznymi. Jedno ze stanowisk archeologicznych znajduje się przy ul. Grottgera, w rejonie hotelu Polonia. Aby mogło zostać ono należycie sprawdzone i zabezpieczone konieczne jest jeszcze kilkanaście dni prac. W związku z tym termin uruchomienia możliwości przejazdu w dwóch kierunkach ul. Grottgera został przesunięty na 20 czerwca.
Reklama
Ponadto, po sygnałach od mieszkańców, przy ul. Grottgera wyznaczonych zostanie osiem miejsc postojowych kiss&ride, umożliwiających krótkotrwały postój. Miejsca powstaną przy Grottgera, po stronie kamienic. Zostaną uruchomione 20 czerwca. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła rekrutacja na studia w WSIiZ

RZESZÓW. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozpoczęła się rekrutacja na studia I i II stopnia w roku akademickim 2022/23. Zgłoszenia potrwają do końca lipca.

Rzeszów

Kolejne wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie pół miliona złotych otrzymały kolejne organizacje pozarządowe na realizację zadań w Rzeszowie. Z zadań tych skorzysta ponad 10 tys. uczestników.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowę na opracowanie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tereny rekreacyjne na os. Krakowska Południe będę rozbudowane

RZESZÓW. Powstaną m.in. nowe place zabaw, ścieżki spacerowe oraz dodatkowe oświetlenie.

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Blisko 12 mln zł będzie kosztować budowa nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Podpisano już umowę z wykonawcą. Prace powinny rozpocząć się już wkrótce.

Rzeszów

Nowe inwestycje drogowe na osiedlu Zawiszy Czarnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy odcinka ul. Zawiszy Czarnego. Częścią zadania będzie także budowa nowego połączenia tej ulicy z ul. Boya Żeleńskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Hyżnem. Nie żyje 21-letni motocyklista

RZESZÓW. 21-letni motocyklista, stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do przydrożnego rowu. Niestety, mężczyzna zmarł na miejscu.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Reklama