Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

Dodano: 16.06.2021 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Inwestycja obejmuje budowę drogi o łącznej długości ok 650 m. Przebudowa ma dotyczyć odcinka od budynku nr 24 w kierunku ul. Zelwerowicza. Pierwszy fragment (od budynku 24) na długości ok. 165 metrów ma mieć szerokość min. 5 m oraz jednostronny chodnik o szerokości 2 metrów.

Kolejny odcinek ulicy Spacerowej - w myśl mającej powstać dokumentacji projektowej - na długości ok. 485 metrów ma mieć jezdnię o szerokości 6 metrów wraz z jednostronną ścieżką pieszo-rowerową o szerokości min. 3,5 m.

Dla całości inwestycji ma być zaprojektowane oświetlenie, odwodnienie, kanał technologiczny, zjazdy i skrzyżowania z istniejącymi drogami wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych.

Na oferty urząd miasta czeka do 23 czerwca. Zwycięzca w przetargu będzie miał zgodnie 14 miesięcy na przygotowanie projektu. W miejskim budżecie na to zadanie radni zarezerwowali już 200 tys. złotych.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski.

Rzeszów

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO]

RZESZÓW. Zakończenie wszystkich prac, włącznie z wykonaniem tunelu, planowane jest w połowie 2021 roku.

Rzeszów

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej

RZESZÓW. Podkarpacie pod względem długości ścieżek rowerowych w 2018 roku, znalazło się na 10. miejscu wśród województw. 

Rzeszów

Cztery nowe kierunki wakacyjne z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Oferty są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

Rzeszów

Asseco Resovia przegrywa w Gdańsku

RZESZÓW. MVP spotkania został Paweł Halaba.

Rzeszów

Ugodził brata nożem. 34-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Rzeszów

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę

RZESZÓW. „Udział mieszkańców w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest w naszym mieście zdecydowanie zbyt mały” – czytamy w  projekcie uchwały.

Reklama