Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Budżet 2022 r. Szczegóły inwestycji oświatowych

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZOW. Istotną część projektu przyszłorocznego budżetu Rzeszowa stanowią inwestycje związane z edukacją. Zakończona zostanie m.in. budowa nowoczesnej szkoły i przedszkola na Drabiniance, rozpoczną się też rozbudowy szkół na osiedlach Staromieście i Matysówka.

Szkoła i przedszkole przy ul. Kwiatkowskiego na os. Drabinianka ma być gotowe latem przyszłego roku. Część przedszkolna obiektu będzie składała się z 12 oddziałów i pomieści 300 przedszkolaków. W szkole podstawowej kształcić się będzie 450 uczniów.

Ważną przyszłoroczną inwestycją będzie także kontynuacja budowy hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego. Na terenie obiektu znajdą się pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, a także cztery sale lekcyjne oraz siłownia. Przewidziana w projekcie część dla widowni będzie mogła pomieścić blisko 200 widzów. Hala połączona zostanie ze szkołą. Częścią zadania będzie także zagospodarowanie terenu przy hali – powstanie tam m.in. zewnętrzne boisko i bieżnia ze skocznią w dal.
Reklama
W projekcie przyszłorocznego budżetu znalazły się inwestycje oświatowe wpisane do kontraktów osiedlowych prezydenta Fijołka. Wśród nich największymi są rozbudowy szkół i przedszkoli na dwóch rzeszowskich osiedlach: Staromieściu i Matysówce.

Inne inwestycje dotyczące obiektów oświatowych oraz ich otoczenia, które znalazły się w projekcie budżetu Rzeszowa na przyszły rok to m.in.:
  • budowa parku linowego przy Szkole Podstawowej nr 23 – ul. Bp. Pelczara,
  • budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10 – ul. Dominikańska,
  • budowa strefy rekreacyjno-sportowej dla mieszkańców Osiedla Króla Stanisława Augusta przy Szkole Podstawowej nr 2,
  • modernizacja placu zabaw oraz części rekreacyjno-sportowej przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Rubinowej,
  • modernizacja placu zabaw przy budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Bernardyńskiej,
  • rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej, wraz z zagospodarowaniem terenu,
  • budowa przedszkola na os. Budziwój,
  • Budowa hali sportowej przy I LO – ul. 3 Maja. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa. 20-latek pędził 142 km/h

RZESZÓW. O 92 km/h dozwoloną prędkość przekroczył kierowca bmw wczoraj na ul. Sikorskiego. 20-latek zignorował sygnały drogówki i próbował uciec. W wyniku pościgu ulicami miasta mężczyzna został zatrzymany.

Rzeszów

W Rzeszowie dyskutowano o szczepieniach przeciw COVID-19

RZESZÓW. W Rzeszowie odbyła się wczoraj pierwsza Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona szczepieniom przeciw COVID-19. 

Rzeszów

18-latek zatrzymany za rozboje

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W ciągu ostatniego miesiąca mężczyzna zaatakował i okradł dwie osoby. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju i zastosował dozór policji.

Rzeszów

Ulica Morgowa będzie poszerzona. Koniec ruchu wahadłowego

RZESZÓW. Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Morgowej na osiedlu Wilkowyja. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał waśnie wykonawcę prac.

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Rzeszów

Prezydent Fijołek przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu miasta

RZESZÓW. Ponad 1,76 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa, którego główne założenia przedstawił prezydent Fijołek podczas wczorajszej sesji rady miasta. Duży nacisk położono na edukację, sport i miejską zieleń.

Rzeszów

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Reklama