Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Budżet 2022 r. Szczegóły inwestycji oświatowych

Dodano: 19.11.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZOW. Istotną część projektu przyszłorocznego budżetu Rzeszowa stanowią inwestycje związane z edukacją. Zakończona zostanie m.in. budowa nowoczesnej szkoły i przedszkola na Drabiniance, rozpoczną się też rozbudowy szkół na osiedlach Staromieście i Matysówka.

Szkoła i przedszkole przy ul. Kwiatkowskiego na os. Drabinianka ma być gotowe latem przyszłego roku. Część przedszkolna obiektu będzie składała się z 12 oddziałów i pomieści 300 przedszkolaków. W szkole podstawowej kształcić się będzie 450 uczniów.

Ważną przyszłoroczną inwestycją będzie także kontynuacja budowy hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego. Na terenie obiektu znajdą się pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, a także cztery sale lekcyjne oraz siłownia. Przewidziana w projekcie część dla widowni będzie mogła pomieścić blisko 200 widzów. Hala połączona zostanie ze szkołą. Częścią zadania będzie także zagospodarowanie terenu przy hali – powstanie tam m.in. zewnętrzne boisko i bieżnia ze skocznią w dal.
Reklama
W projekcie przyszłorocznego budżetu znalazły się inwestycje oświatowe wpisane do kontraktów osiedlowych prezydenta Fijołka. Wśród nich największymi są rozbudowy szkół i przedszkoli na dwóch rzeszowskich osiedlach: Staromieściu i Matysówce.

Inne inwestycje dotyczące obiektów oświatowych oraz ich otoczenia, które znalazły się w projekcie budżetu Rzeszowa na przyszły rok to m.in.:
  • budowa parku linowego przy Szkole Podstawowej nr 23 – ul. Bp. Pelczara,
  • budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10 – ul. Dominikańska,
  • budowa strefy rekreacyjno-sportowej dla mieszkańców Osiedla Króla Stanisława Augusta przy Szkole Podstawowej nr 2,
  • modernizacja placu zabaw oraz części rekreacyjno-sportowej przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Rubinowej,
  • modernizacja placu zabaw przy budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Bernardyńskiej,
  • rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej, wraz z zagospodarowaniem terenu,
  • budowa przedszkola na os. Budziwój,
  • Budowa hali sportowej przy I LO – ul. 3 Maja. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe atrakcje parku w Miłocinie. Wśród nich dendrofon i ogródek meteorologiczny

RZESZÓW. Na terenie parku w Miłocinie rzeszowski Zarząd Zieleni Miejskiej stworzył innowacyjny kompleks edukacyjno-krajobrazowy. To inwestycja za prawie 115 tys. zł.

Rzeszów

Pijany 40-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Był poszukiwany listem gończym

RZESZÓW. Podczas kontroli drogowej zatrzymany został 40-letni kierowca jeepa. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że mężczyzna był poszukiwany za podobne przestępstwa.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Lenartowicza

RZESZÓW. Na części ulicy Lenartowicza wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Chodzi o odcinek od wysokości bloku przy Lenartowicza 41 do skrzyżowania z ul. Czackiego.

Rzeszów

Trwa zimowa akcja utrzymania dróg. Pługi i piaskarki wyjechały na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowscy drogowcy ruszyli do pracy wczorajszego popołudnia. Posypywarki posypywały solą i piaskiem główne ulice miasta, a także mniej uczęszczane drogi i chodniki. Akcja kontynuowana jest od dziś rana.

Rzeszów

Spłonęło centrum ogrodnicze w Tyczynie. Duże straty

​RZESZÓW. Przez ponad cztery godziny strażacy z kilku zastępów gasili pożar centrum ogrodniczego w Tyczynie. Budynek całkowicie spłonął.

Rzeszów

„Rzeszów to My”. Kolejne nagrody za meldunek

RZESZÓW. W piątek w rzeszowskim ratuszu po raz drugi rozdano nagrody rozlosowane wśród uczestników loterii „Rzeszów to My”: laptop, hulajnogę elektryczną i smartwatch. Kolejne losowanie dodatkowe już 22 grudnia, a nagrodą główną...

Rzeszów

Rzeszów z inteligentnym systemem parkingowym. Aplikacja pomoże w znalezieniu wolnego miejsca

RZESZÓW. Rzeszów jako pierwsze polskie miasto wprowadza hybrydowy monitoring stanu wolnych miejsc parkingowych. Powstała także specjalna aplikacja dla mieszkańców. 

Rzeszów

Policyjne kontrole na buspasach w Rzeszowie. Posypały się mandaty

RZESZÓW. Policjanci drogówki rozpoczęli akcję „BUSpas dla uprawnionych”. Zwiększone zostały kontrole nieuprawnionych samochodów, poruszających się wydzielonymi pasami. Są już pierwsze mandaty.

Reklama