Rzeszów - Poniedziałek, 26.05.2025
Reklama

Budżet 2022 r. Szczegóły inwestycji oświatowych

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZOW. Istotną część projektu przyszłorocznego budżetu Rzeszowa stanowią inwestycje związane z edukacją. Zakończona zostanie m.in. budowa nowoczesnej szkoły i przedszkola na Drabiniance, rozpoczną się też rozbudowy szkół na osiedlach Staromieście i Matysówka.

Szkoła i przedszkole przy ul. Kwiatkowskiego na os. Drabinianka ma być gotowe latem przyszłego roku. Część przedszkolna obiektu będzie składała się z 12 oddziałów i pomieści 300 przedszkolaków. W szkole podstawowej kształcić się będzie 450 uczniów.

Ważną przyszłoroczną inwestycją będzie także kontynuacja budowy hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego. Na terenie obiektu znajdą się pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, a także cztery sale lekcyjne oraz siłownia. Przewidziana w projekcie część dla widowni będzie mogła pomieścić blisko 200 widzów. Hala połączona zostanie ze szkołą. Częścią zadania będzie także zagospodarowanie terenu przy hali – powstanie tam m.in. zewnętrzne boisko i bieżnia ze skocznią w dal.
Reklama
W projekcie przyszłorocznego budżetu znalazły się inwestycje oświatowe wpisane do kontraktów osiedlowych prezydenta Fijołka. Wśród nich największymi są rozbudowy szkół i przedszkoli na dwóch rzeszowskich osiedlach: Staromieściu i Matysówce.

Inne inwestycje dotyczące obiektów oświatowych oraz ich otoczenia, które znalazły się w projekcie budżetu Rzeszowa na przyszły rok to m.in.:
  • budowa parku linowego przy Szkole Podstawowej nr 23 – ul. Bp. Pelczara,
  • budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10 – ul. Dominikańska,
  • budowa strefy rekreacyjno-sportowej dla mieszkańców Osiedla Króla Stanisława Augusta przy Szkole Podstawowej nr 2,
  • modernizacja placu zabaw oraz części rekreacyjno-sportowej przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Rubinowej,
  • modernizacja placu zabaw przy budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Bernardyńskiej,
  • rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej, wraz z zagospodarowaniem terenu,
  • budowa przedszkola na os. Budziwój,
  • Budowa hali sportowej przy I LO – ul. 3 Maja. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę kolejne utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy

RZESZÓW. W sobotę w godzinach od 7 do 18 zamknięte dla ruchu będą dwa pasy ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie, na odcinku od ul. Podwisłocze do ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

W piątek na rzeszowskim Rynku stanie kurtyna wodna

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się upałami, na rzeszowskim Rynku, jak co roku, stanie kurtyna wodna. Wg prognoz IMGW w weekend termometry wskażą ponad 30 stopni.

Rzeszów

W niedzielę w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Którymi ulicami przejdzie?

RZESZÓW.  W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, ulicami Rzeszowa przejdą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Na trasie marszu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruc

Rzeszów

We wrześniu pierwsze Targi Seniora w Rzeszowie. Trwają zgłoszenia firm

RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na DK97 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierowca Saaba potrącił pracownika firmy prowadzącej prace przy drodze. 

Rzeszów

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

Rzeszów

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Rzeszów

Empik powraca do rzeszowskiej Plazy

RZESZÓW. Empik powraca do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Nowy salon o powierzchni blisko 250 mkw zlokalizowany będzie na parterze. Otwarcie we wrześniu.

Reklama